Kobieta z samoopalaczem w ręku
18 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak przygotować skórę do aplikacji samoopalacza? 

Latem uzyskanie pięknej opalenizny jest proste. Zimą jednak dużo osób decyduje się na stosowanie niezwodnego kosmetyku, czyli samoopalacza. Aby uzyskać jednolity kolor, konieczne jest jednak pamiętanie o kilku kwestiach. Najważniejsze okazuje się odpowiednie przygotowanie skóry. Co należy zrobić przed aplikacją samoopalacza? Jakie kroki są zdecydowanie najważniejsze?

Jak prawidłowo nałożyć samoopalacz? 

Nieodpowiednie przygotowanie skóry do nałożenia samoopalacza może skutkować pojawieniem się zacieków lub nierównomiernym rozłożeniem koloru. Najważniejsze jest złuszczanie naskórka. W ten sposób można uniknąć smug, plam oraz płatów odchodzącej skóry. W tym celu warto wykorzystać gotowe kosmetyki, mieszanki tworzone samodzielnie lub specjalne akcesoria, takie jak np. jedwabna rękawica do peelingu.

Najwięcej martwego naskórka gromadzi się w okolicach kolan i łokci. Warto poświęcić nieco więcej czasu na właśnie te okolice. Po takim zabiegu nie należy również nakładać balsamów. Odpadają więc wszelkie gotowe peelingi, które dają efekt dodatkowego natłuszczenia ciała. Zabiegi pielęgnacyjne lepiej wykonać przed peelingiem.

Jeśli chodzi o przygotowanie, warto zaopatrzyć się również w rękawiczki, które uchronią wewnętrzną stronę dłoni przed zafarbowaniem. Podczas aplikacji należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących czasu. Odpowiednio przygotowana skóra powinna szybko złapać barwnik i prezentować się świetnie przez długi czas.

Złuszczanie naskórka przed nałożeniem samoopalacza 

Przed nałożeniem samoopalacza należy odpowiednio złuszczyć naskórek. Na wierzchu skóry gromadzą się bowiem martwe komórki związane z przemianą materii i procesami zachodzącymi w ludzkim ciele. Złuszczanie najlepiej przeprowadzić na jeden do dwóch dni przed nałożeniem samoopalacza. Możesz w tym celu wykorzystać specjalne kremy lub akcesoria, m.in. te, które znajdziesz w sklepie internetowym z produktami jedwabnymi Sylky.

Warto pamiętać o dokładnym złuszczeniu skóry na całym ciele. Jeśli ominiesz jakąś partię, prawdopodobnie będzie to widoczne po nałożeniu samoopalacza. Szczególną uwagę trzeba poświęcić łokciom i kolanom. Warto zadbać o precyzję także podczas nakładania kosmetyku. Nierównomiernie rozłożony samoopalacz stworzy tak samo zły efekt jak w sytuacji, gdy niedokładnie złuszczysz naskórek.

Ważne jest również usunięcie resztek samoopalacza w sytuacji, gdy poprzednio stosowałaś już taki kosmetyk. Wówczas idealnie sprawdzi się właśnie jedwabna rękawica do peelingu. Pozwala ona na pozbycie się martwego naskórka wraz ze śladami po schodzącym samoopalaczu. W ten sposób unikniesz plam i przygotujesz skórę na kolejną aplikację.