epilacja laserowa pach
29 kwietnia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej

Usuwanie owłosienia z ciała przy pomocy tradycyjnych metod, jak golenie czy depilacja woskiem, często przysparza nam wielu problemów. Ból, podrażnienie skóry czy też szybko odrastające włoski – to tylko niektóre z nich. Epilacja laserowa rozwiązuje je wszystkie. Jeżeli chcesz dowiedzieć, się, jak na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia, zapraszamy do lektury.

Czym jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa to innowacyjny zabieg trwałego usunięcia zbędnego owłosienia z ciała oraz twarzy. Wykonuje się ją przy pomocy lasera emitującego wiązkę światła, która niszczy cebulki włosów. Od depilacji odróżnia ją więc to, że depilacja pozwala nam usunąć włosy z powierzchni naszej skóry – czy to z cebulkami czy bez – na ograniczony czas, po którym włoski zaczynają z powrotem odrastać. Najbardziej trwałe spośród metod depilacji, takie jak depilacja woskiem czy pastą cukrową, pozwalają pozbyć się owłosienia najdłużej na 2-3 tygodnie.

Inaczej jest z epilacją, która dzięki serii kilku zabiegów na stałe rozwiązuje ten problem, likwidując znajdujące się pod skórą części włosów razem z tzw. mieszkami włosowymi wraz z macierzą. W przypadku epilacji SHR – odmiany tego rodzaju epilacji – za pomocą intensywnych impulsów termicznych o niskiej energii zwiększana jest temperatura mieszka włosowego bez uszkodzenia otaczających tkanek. Niewątpliwą zaletą takiego zabiegu, oprócz trwałego rozwiązania problemu z owłosieniem, jest także brak dyskomfortu u pacjenta. Dzięki innowacyjnej technologii nie występuje także ryzyko poparzeń. Może być stosowana na prawie wszystkich obszarach ciała, jak plecy, pachy, nogi czy okolice bikini.

Przygotowanie do zabiegu

Epilację SHR możemy wykonać na przykład w klinice SiSkin we Wrocławiu.  Zabieg ten można przeprowadzać przez cały rok  nawet na opalonej skórze, co odróżnia ten rodzaj epilacji laserowej od innych. Nie należy natomiast przez okres poprzedzających go 2-3 tygodni usuwać włosków wraz z cebulkami, jak ma to miejsce w przypadku depilacji pęsetą czy woskiem. Wskazany jest minimalny odrost włosków o długości 2 mm.

Na miesiąc przed zabiegiem nie powinno się także stosować ziół takich jak: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny i rumianek, gdyż zawierają one substancje fotouczulające. Istnieją również przeciwwskazania dotyczące stosowana niektórych leków, jak sulfonamidy, retinoidy i tetracykliny oraz antybiotyki. Zanim udamy się na zabieg, warto zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami i skonsultować ze specjalistą.