30 kwietnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak powiększyć usta? Sprawdzone metody

Istnieją bezpieczne i skuteczne metody, które pozwalają na powiększenie ust. Dzięki medycynie estetycznej korekcja kształtu oraz zwiększenie objętości warg nie jest już żadnym problemem. W celu poprawy estetyki twarzy oraz redukcji kompleksów stosuje się przede wszystkim zabiegi z użyciem wypełniacza w postaci naturalnie występującego w ludzkim organizmie kwasu hialuronowego.

Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny?

Najczęściej stosowanym w celu powiększenia ust wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Jest on w pełni naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia związkiem, który wiąże wodę i tym samym zwiększa swoją objętość. Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany w gabinetach medycyny estetycznej i nie tylko, bo zabiegi powiększania ust można także wykonać w niektórych gabinetach kosmetycznych, jednak ze względów bezpieczeństwa, lepiej udać się do lekarza, który fachowo przeprowadzi zabieg. Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie naturalnego efektu pełniejszych ust, który utrzymuje się do momentu, aż preparat wypełniający zostanie wchłonięty przez organizm, czyli od 3 do 5 miesięcy.

Powszechnie stosowaną i najbardziej popularną metodą powiększania ust jest zastosowanie zastrzyków z kwasu hialuronowego, które pozwalają natychmiast zauważyć zmianę wyglądu i poprawę estetyki twarzy. Dzięki medycynie estetycznej możliwa jest spektakularna zmiana objętości warg, która powoduje, że wąskie i małe usta przestają być problemem i powodem kompleksów – wyjaśnia ekspert z firmy FaceMed z Warszawy.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wykonaniu zastrzyku po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci preparatu nanoszonego na skórę. Po wstrzyknięciu wypełniacza konieczne jest rozmasowanie warg w celu rozprowadzenia podanego preparatu wypełniającego, który ze względu na zdolność wiązania wody zwiększa swoją objętość. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po około 14 dniach.

Jakie jeszcze metody pozwalają powiększyć usta?

Medycyna estetyczna uwzględnia także inne metody poprawy wyglądu ust. Wbrew pozorom w tym celu nie stosuje się botoksu, który powoduje odrętwienie mięśni. Oprócz zastosowania kwasu hialuronowego na powiększenie ust pozwala także wykonanie zastrzyków z tkanki tłuszczowej pacjenta, którą wcześniej pozyskuje się podczas zabiegu liposukcji. Na rewitalizację ust oraz dodanie im obojętności pozwala także zastosowanie zabiegów laserowych, jednak ich efekty są zdecydowanie mniej widoczne.