Usta
11 stycznia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak poprawić wygląd ust?

Pełne, kuszące usta od zawsze uważane były za atrybut atrakcyjnej kobiety. W ostatnich latach okazało się, że właściwie każda z pań może w prosty sposób spełnić marzenie o idealnym kształcie warg. Nie potrzeba bowiem do tego kosztownej i niezbyt przyjemnej interwencji chirurga plastycznego.

Kiedy zupełnie naturalne metody, jak również te wykorzystujące rzadkie kosmetyki nie dają zadowalających rezultatów, warto poszukać czegoś jeszcze. Faktem jest, że najskuteczniejszą, mało inwazyjną techniką modelowania ust dysponują tylko doświadczone gabinety medycyny estetycznej. Zanim konkretniej ją opiszemy, przedstawimy pokrótce inne dostępne na rynku rozwiązania. Serdecznie zapraszamy do ciekawej lektury.

Zastosowanie implantów

Jak można się przekonać, niektóre klientki wciąż wybierają implanty. Aby cieszyć się dobrymi efektami, potrzeba nie lada precyzji: lekarz nacina wargi od strony jamy ustnej, a następnie wprowadza tworzywo o specjalnie dobranym kształcie. Lekki i trwały wszczep zazwyczaj nie sprawia żadnych problemów, choć i tu zdarzają się wyjątki. Po jakimś czasie może się on bowiem niepomyślnie przesunąć.

Wykorzystanie tkanki tłuszczowej

Lipolifting czy też lipotransfer jest metodą wykorzystującą własne tkanki pacjenta. Na czym to dokładnie polega? Do czerwieni wargowej wstrzykuje się tłuszcz pobrany z brzucha, bioder bądź ud. Jeżeli zastosuje się daleko idące procesy filtracji, czysty izolat wzbogacony komórkami macierzystymi powinien zadziałać prawidłowo. Z drugiej zaś strony zdarzyć się może, że słabiej przygotowany materiał zostanie w dużej części zaabsorbowany, wymuszając ponowną korektę ust.

Laserowa rewitalizacja

Przykładem techniki, która nie oddziaływuje bezpośrednio na wnętrze skóry – a przy tym okazuje się mniej spektakularna – będzie laserowa rewitalizacja. Mamy tu do czynienia ze skoncentrowaną wiązką poprawiającą kolor, jędrność i gładkość warg. Widoczny efekt określić można jako delikatny – lekko poprawione zostają kontury; nie ma tu mowy o kompletnej korekcie.

Kwas hialuronowy – wprowadzenie

Zdecydowanie najpopularniejszą metodą powiększania ust, taką, która będzie doceniana jeszcze przez długie lata, jest ta wykorzystująca kwas hialuronowy. Iniekcja owego specyfiku zapewnia znakomite rezultaty – pełne, symetryczne wargi o świetnym zarysie, wciąż cechujące się niezaprzeczalną naturalnością. Wszystko to możliwe jest z jednego prostego powodu. Kwas hialuronowy przyjmuje się tak dobrze, gdyż zwyczajnie występuje w naszym organizmie, odpowiadając za nawilżanie oraz elastyczność tkanek.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Zabieg ostrzykiwania trwa najczęściej pół godziny – mówi osoba związana z gabinetem medycyny estetycznej dr. Jarosława Tolwajapodczas których wykwalifikowany specjalista precyzyjnie określoną dawkę wprowadza w jedną lub obie wargi. Pozytywne skutki da się zaobserwować w zasadzie od razu. Zwiększona objętość, doskonałe proporcje i wyrazisty kolor utrzymują się od kilku miesięcy do nawet całego roku. Przez ten czas preparat bezpiecznie się wchłania, nie wywołując żadnych niepożądanych zjawisk.