Kobieca twarz podparta na dłoniach
26 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak poprawić owal twarzy?

Wraz z upływem lat skóra staje się coraz bardziej wiotka, czyli pozbawiona jędrności. Dotyczy to między innymi twarzy. Jest to naturalne, więc wiele osób nie widzi w tym żadnego problemu. Nie wszyscy jednak zgadzają się na grawitację i starają się poprawić owal twarzy poprzez korzystanie z rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej. W dzisiejszym artykule opowiadamy o tym, w jaki dokładnie sposób można podnieść owal swojej twarzy.

Dlaczego dochodzi do opadnięcia owalu twarzy?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zastanawiać nad tym, dlaczego z biegiem czasu skóra traci swoją jędrność? Za młody wygląd skóry odpowiada jej główny budulec, czyli kolagen. Wraz z upływem lat dochodzi do spowalniania produkcji tego składnika. W efekcie skóra staje się nieelastyczna i pozbawiona blasku. Bezpośrednią konsekwencją tego procesu jest powstawanie zmarszczek, a także opadnięcie owalu twarzy.

Nowoczesne kliniki medycyny estetycznej umożliwią swoim pacjentom skorzystanie z wielu zabiegów, które w wyraźny sposób poprawiają owal twarzy. Takich zabiegów jest kilka, dlatego każdy ma szansę na wybranie dokładnie takiego, jaki spełnia jego wszystkie wymagania. Choć warto przy tym zaznaczyć, że wybrane zabiegi cieszą się większym zainteresowaniem, a inne nieco mniejszym.

Jakie są najpopularniejsze sposoby na poprawę owalu twarzy?

Poprawa owalu twarzy może polegać na zastosowaniu rozmaitych praktyk. Jednym ze sposobów na wyraźnie ujędrnienie skóry i podniesienie jej w odpowiednim stopniu jest uzupełnienie braku kolagenu. Na rynku dostępne są specjalne preparaty kolagenowe, które są przeznaczone do regeneracji i odbudowy tkanek. Dzięki przeprowadzeniu wypełniania kolagenem w wybranym gabinecie medycyny estetycznej dochodzi do pobudzenia fitoblastrów do wytworzenia włókien, endogennego kolagenu, który ma stanowić nowe wypełnienie tkanki.

W celu poprawy owalu twarzy nowoczesne kliniki medycyny estetycznej oferują swoim pacjentom możliwość skorzystania z zabiegu, podczas którego używane jest specjalistyczne urządzenie Thuzzle. Zabieg ten pozwala na podniesienie owalu twarzy oraz na uzyskanie wielu innych efektów, między innymi na odżywienie i lifting skóry.

Kolejnym zabiegiem, który jest przeprowadzany w celu poprawy owalu twarzy, jest Needle Shaping, przy czym także on może mieć różne zastosowanie. Dzięki niemu skutecznie podnoszony jest owal twarzy, ale poza tym możliwe jest między innymi zredukowanie zmarszczek czy podkreślenie kości policzkowych.