Włosy kręcone
15 listopada 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak pielęgnować włosy kręcone?

Włosy kręcone i falowane wymagają zupełnie innego podejścia niż te całkiem proste. Ich pielęgnacja zazwyczaj jest bardziej czasochłonna, ale odpowiednie czynności pozwalają  poradzić sobie z puszeniem i wydobyć czy podkreślić  skręt bez użycia ciepła. Jakie kosmetyki stosować w przypadku włosów kręconych? O czym warto pamiętać podczas codziennej pielęgnacji?

Kosmetyki do stylizacji loków

W pielęgnacji loków niezwykle istotne są odpowiednie kosmetyki do stylizacji. Włosy kręcone mają bowiem tendencję do puszenia się, co często stanowi duży problem. Niezdefiniowany skręt jest także znacznie mniej wyrazisty, tworzy wrażenie „chaosu” na głowie i sprawia, że włosy wyglądają na bardziej zniszczone.

Kosmetyki do stylizacji włosów kręconych wykorzystuje się tuż po myciu, nakładając odpowiednią ilość produktu, a następnie ugniatając loki. W ten sposób możliwe jest wydobycie naturalnego skrętu bez użycia lokówki. Taki zabieg pozwala również na poradzenie sobie z puszeniem, które często wynika z nienakładania stylizatorów i niedefiniowania loków.

Kosmetyki do stylizacji loków to wszelkiego rodzaju pianki, żele i kremy. Sposób ich aplikacji różni się w zależności od typu produktu. Wiele osób decyduje się także na stosowanie kilku kosmetyków jednocześnie, co umożliwia jeszcze lepsze podbicie i utrwalenie skrętu. Znalezienie zestawu odpowiednich produktów często wymaga zastosowania metody prób i błędów, ale właściwie dobrane stylizatory pozwalają uzyskać oszałamiający efekt na każdych lokach.

Odżywianie i mycie włosów kręconych

W przypadku włosów kręconych dobrym pomysłem jest wypróbowanie mycia metodą OMO (odżywka, mycie, odżywka), która chroni delikatne loki przed działaniem mocnych detergentów w szamponach. Dzięki zastosowaniu odżywki przed użyciem szamponu w wielu przypadkach pozwala na poradzenie sobie ze słabą kondycją włosów, szczególnie tych kręconych. O czym jeszcze warto pamiętać?

Włosy kręcone należy czesać wyłącznie przed myciem lub w trakcie (podczas nakładania odżywki). W innym przypadku będą one bardzo spuszone. Jest to podstawowy błąd, który może zepsuć wygląd nawet bardzo zadbanych włosów pielęgnowanych w odpowiedni sposób – mówi specjalista ze sklepu Hair-Club.

Ważne jest również dobieranie odżywek o odpowiednim składzie. Loki zazwyczaj nie lubią humektantów, czyli substancji nawilżających. Ich nadmiar powoduje puszenie, dlatego osoby z kręconymi włosami unikają częstego używania kosmetyków z takimi składnikami jak gliceryna, aloes, miód czy kwas hialuronowy. Lepiej sprawdzają się natomiast proteiny roślinne i zwierzęce. Wszystko zależy jednak od indywidualnych potrzeb włosów i ich aktualnego stanu.