8 lutego 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak odmłodzić skórę z pomocą termoliftingu Zaffiro?

Na skórze twarzy, szyi i dekoltu zaczęłaś dostrzegać niepożądane zmiany, które przypominają ci o upływie czasu? A może mocno schudłaś, przez co twoja skóra wydaje się luźniejsza i wiotka? Najprostszym rozwiązaniem problemu w obu przypadkach jest lifting. Na szczęście obecnie zabiegi liftingujące nie zawsze oznaczają spotkanie ze skalpelem. Możesz skorzystać z bezpieczniejszej, bezbolesnej metody – termoliftingu Zaffiro.

Czym jest termolifting Zaffiro?

Zaffiro to specjalistyczne urządzenie do zabiegów liftingujących dla gabinetów kosmetycznych i SPA, które pozwala wykorzystać dwie technologie pielęgnująco-regeneracyjne podczas jednego zabiegu. Najpierw skórę poddaje się głębokiemu oczyszczaniu za pomocą peelingu wodnego. Jest to etap przygotowujący do właściwego termoliftingu Zaffiro – oczyszczenie i wyrównanie wierzchniej warstwy skóry umożliwia lepsze przewodzenie światła podczerwonego. Do peelingu strumieniem powietrza i wody można też dodać kosmetyk dopasowany do potrzeb konkretnego rodzaju cery, co wzmocni efekt nawilżenia i odświeżenia skóry.

Po dokładnym oczyszczeniu nadchodzi czas na punkt kulminacyjny zabiegu, czyli termolifting. Kosmetyczka lub kosmetolog zbliża do skóry głowicę emitującą światło podczerwone, które przenika do głębokich warstw skóry i podgrzewa je do temperatury 65°C. W efekcie dochodzi do stymulacji fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej, których zadaniem jest produkcja kolagenu. Jednocześnie stare, rozciągnięte włókna kolagenu ulegają skróceniu do wcześniejszej długości, dzięki czemu skóra odzyskuje dawne napięcie i jędrność.

Jak skorzystać z termoliftingu Zaffiro?

Żeby skorzystać z odmładzającej terapii urządzeniem Zaffiro, wystarczy umówić się na wizytę w dobrym salonie kosmetycznym. W Szczecinie termolifting Zaffiro oferuje Klinika Urody „Maestria”. Oto co na temat metody ma do powiedzenia ekspertka z tego salonu kosmetologicznego:

– Termolifting Zaffiro jest idealnym zabiegiem dla kobiet, które szukają metody na natychmiastową i trwałą poprawę jędrności skóry. Pierwsze efekty wygładzenia zmarszczek i zwiększenia elastyczności cery widoczne są natychmiast po zabiegu, co zawdzięczamy intensywnemu peelingowi wodnemu. Regeneracja kolagenu w głębokich warstwach skóry zachodzi stopniowo, a to oznacza, że efekt odbudowy struktury skóry może potrwać ok. 3 miesięcy. Właściwe rezultaty termoliftingu widoczne są więc po pewnym czasie, za to utrzymują się bardzo długo.

Olbrzymią zaletą terapii odmładzającej Zaffiro jest bezinwazyjność. W przeciwieństwie do wielu innych metod wygładzania zmarszczek, skóra poddana termoliftingowi nie ulega uszkodzeniom ani podrażnieniom. Natychmiast po zejściu z fotela specjalisty można spokojnie wrócić do codziennych czynności, bez obaw o ból czy komplikacje.