25 października 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak nakładać lakier hybrydowy? Zasady postępowania

Manicure hybrydowy to popularny sposób stylizacji paznokci. Cieszy się uznaniem wśród kobiet, które cenią sobie trwałe rozwiązania. Właściwie wykonany lakier hybrydowy zapewnia nieskazitelny wygląd paznokci nawet przez 21 dni! Jak nakładać lakier hybrydowy, aby nie odpryskiwał od płytki paznokcia i gwarantował pełnię koloru przez pełne trzy tygodnie?

Właściwie przygotowanie płytki paznokcia

Wykonanie manicure hybrydowego należy zacząć od właściwego przygotowania płytki paznokcia. Jeżeli tego nie zrobimy, lakier odpadnie.

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego trzeba:

 • zdezynfekować dłonie,
 • zmiękczyć skórki za pomocą specjalnego preparatu i odsunąć je przy użyciu kopytka lub drewnianego patyczka. Można też posłużyć się frezarką, uważając, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia,
 • umyć ręce ciepłą wodą, aby pozbyć się resztek preparatu do zmiękczania skórek,
 • zmatowić płytkę blokiem polerskim,
 • dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą dedykowanego preparatu.

Przed tymi zabiegami powinniśmy dodatkowo opiłować płytę paznokcia w celu nadania mu właściwego kształtu.

Wykonanie manicure hybrydowego

Po przygotowaniu płytki paznokcia możemy przejść do właściwej części wykonywania manicure hybrydowego. Będziemy potrzebować:

 • bazy hybrydowej,
 • lakieru hybrydowego,
 • topu hybrydowego,
 • lampy UV lub UV/LED.

Jaka jest właściwa kolejność warstw?

 1. Pierwszy krok to nałożenie bazy hybrydowej i utwardzenie jej pod lampą.
 2. Drugim krokiem jest nałożenie lakieru hybrydowego i również utwardzenie go pod lampą. Jeśli to konieczne, nakładamy drugą warstwę lakieru.
 3. Trzecim krokiem jest nałożenie topu hybrydowego, który także utwardzamy lampą.

Jak długo należy trzymać paznokcie pod lampą? Pod lampą UV trzymamy paznokcie przez 30 sekund. Jeśli używamy lampy UV/LED, musimy trzymać paznokcie pod lampą przez 120 sekund – odpowiada nasz ekspert z firmy Chrome, zajmującej się produkcją lakierów do paznokci.

Ostatnim etapem manicure hybrydowego jest przemycie paznokci odtłuszczaczem i nałożenie oliwki. Po upływie dwóch-trzech tygodni należy uzupełnić braki w lakierze lub zdjąć hybrydę i wykonać manicure od nowa.

Nakładanie lakieru hybrydowego – jakich błędów unikać?

Manicure hybrydowy wymaga staranności i przestrzegania kolejności nakładania warstw. Jakich błędów się wystrzegać, aby cieszyć się idealną hybrydą?

 1. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy lakieru hybrydowego. Lepiej jest nałożyć dwie warstwy, niż pomalować paznokcie grubą warstwą produktu. Tak nałożona hybryda się nie utwardzi i będzie się nieestetycznie marszczyć.
 2. Pamiętaj o zabezpieczeniu brzegów paznokcia, tzn. nakładaniu bazy, lakieru i topu również na jego końcówkę, inaczej lakier będzie odchodzić i odpryskiwać.
 3. Nie nakładaj lakieru na skórki paznokcia. Należy dokładnie je odsunąć, a nadmiar lakieru zetrzeć drewnianym patyczkiem.
 4. Przestrzegaj czasu utwierdzania lakieru, w przeciwnym razie hybryda nie będzie trwała.
 5. Nie piłuj paznokci po, ale przed robieniem manicure hybrydowego.
 6. Nie nakładaj hybrydy na popękaną lub byt cienką płytkę paznokcia.
 7. Nie wykonuj manicure hybrydowego, jeżeli leczysz się na grzybicę lub inne dermatologiczne choroby paznokci. W takim wypadku konieczne jest leczenie, a nie zakrywanie choroby!
 8. Stosuj tylko sprawdzone, wysokiej jakości produkty.

Trzymając się tych wskazówek, wykonamy trwały manicure hybrydowy i zapewnimy swoim dłoniom ładny, zadbany wygląd.