22 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak modelować policzki?

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest modelowanie policzków. W tej czynności chodzi o to, aby pozbyć się zmarszczek z dolnej części twarzy. Dzięki temu skóra pacjentów wygląda młodziej i atrakcyjniej. Z tego procesu zdecydowanie częściej korzystają kobiety, dla których młody wygląd twarzy jest szczególnie istotny. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby również panowie zdecydowali się na ten zabieg.

Co daje modelowanie policzków?

Modelowanie policzków jest popularne ze względu na efekty, jakie uzyskuje się po jego wykonaniu. Szacuje się, że po poddaniu się zabiegowi pacjenci odmładzają się wizualnie nawet o kilka lat. Wiele jednak jest tutaj zależne od stanu skóry i ilości zmarszczek.

Taką czynność radzi się wykonywać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, ponieważ niewłaściwe wykonanie poszczególnych kroków może spowodować uszczerbek na zdrowiu –  mówi pracowniczka prywatnej praktyki lekarskiej Estetica.

W krótkim czasie po poddaniu się zabiegowi można cieszyć się z efektów. Odświeżony wizerunek pozwoli pacjentom poprawić swoją samoocenę i nabrać pewności siebie. Może być to szczególnie istotnie dla osób, które wstydzą się swojego wyglądu, a wiedzą, że jego zmiana pomoże im w karierze zawodowej.

Jak modeluje się policzki?

Do modelowania polików wykorzystuje się przede wszystkim kwas hialuronowy. Jest to substancja często wykorzystywana w medycynie estetycznej, a występuje ona w organizmie w sposób naturalny. Podczas zabiegu wstrzykuje się go w bardzo precyzyjny sposób za pomocą kaniuli lub igły. Wybór zależy od preferencji pacjenta. Ilość wprowadzonego preparatu jest uzależniona od efektu, jaki chce się uzyskać.

Zabieg jest bezbolesny, lecz zawsze nakłuwane miejsce smaruje się kremem, który znieczula miejscowo. Wszystkie czynności nie trwają długo – maksymalnie po 30 minut. Praktycznie natychmiastowo po modelowaniu policzków można wrócić do codziennych obowiązków. Gdyby pojawił się obrzęk lub dyskomfort, powinien on przejść do kilku godzin po zakończeniu zabiegu.

Kto może poddać się modelowaniu policzków?

Nie ma ściśle określonych wytycznych, komu zabieg jest polecany. Mogą być to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zdecydowanie jednak poleca się go osobom dojrzałym. Ze względu na to, że z racji wieku stan skóry się pogarsza, to właśnie tacy pacjenci częściej go potrzebują. Modelowanie policzków pozwoli wtedy odzyskać jędrność oraz elastyczność twarzy.

Odradza się wykonywanie modelowania u młodzieży. Głównie z tego powodu, że ich ciało się jeszcze rozwija i skóra sama będzie się zmieniała. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zabieg należy powtarzać. Warto więc rozpocząć korzystanie z medycyny estetycznej, kiedy naprawdę zajdzie taka potrzeba.