dłonie kobiety na ręczniku
3 sierpnia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak kształt paznokcia wpływa na wygląd dłoni?

Czy wiesz o tym, jak ważny jest odpowiedni dobór kształtu paznokci do dłoni? Choć wydaje się to nie mieć większego znaczenia, to tak naprawdę w znacznym stopniu wpływa na Twój wygląd. Jak to możliwe? Przeczytaj nasz artykuł do końca i dowiedz się, w jaki sposób kształt paznokcia wpływa na to, jak prezentuje się dłoń. Sprawdź koniecznie, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czy dobór kształtu paznokcia do dłoni ma jakiekolwiek znaczenie?

Wybierając się do gabinetu kosmetycznego, możesz spotkać się z sytuacją, w której zostaniesz zapytana o preferowany kształt paznokci. Choć stylistki wykonujące manicure, np. w Przemyślu, doskonale wiedzą, jaki kształt idealnie pasuje do Twojej dłoni, to zdają sobie sprawę, że gusta są różne i mogą Cię poprosić o podanie własnych wymagań w tej kwestii.

Wiele pań nie zwraca na to uwagi, dbając wyłącznie o to, by ich paznokcie były czyste i schludne. Manicure wykonywany w takich miejscach jak salon urody Studio Plaza w Przemyślu jest wśród nich bardzo popularny, natomiast najważniejsze dla nich jest zazwyczaj precyzyjne wypiłowanie paznokci, ewentualnie ich przedłużenie oraz pomalowanie na wybrany kolor. Warto jednak mieć świadomość tego, jakie dokładnie kwestie wpływają na ogólny wygląd dłoni – po to, by prezentowały się one maksymalnie atrakcyjnie.

Jakie są kształty paznokci i jak je dopasowywać do dłoni?

Do kształtów, które masz do wyboru, należy na przykład kształt okrągły, idealny dla krótkich paznokci, ale też dla długiej płytki. Zwróć również uwagę na kształt owalny, który pasuje do każdego typu dłoni, ze średnią lub długą płytką paznokcia. Jest on dobry dla tych osób, którym zależy na wysmukleniu dłoni. Dostępne są też takie kształty jak kształt: kwadratowy i kwadratowy z zaokrąglonymi bokami (idealne dla średnich i długich paznokci) oraz kwadratowy owalny (przy którym można zapuścić paznokcie do średniej długości).

Najpopularniejszy jednak jest od lat migdałek, który pięknie wysmukla palce i całe dłonie, a przy okazji prezentuje się bardzo elegancko. Jest on idealny dla osób z kwadratową budową dłoni, zarówno z dłuższą, jak i krótszą płytką paznokcia. Do wyboru masz też kształt szpiczasty, który również wydłuża dłoń i dodaje jej pożądanej delikatności. Niektóre panie decydują się na ostrze (kształt nadawany sztucznym paznokciom) lub na trumienkę, idealną dla bardzo długich paznokci. To jak, gotowa na przepiękną stylizację manicure? Pamiętaj, by wybrać taki kształt paznokcia, który Ci się podoba, ale miej też na uwadze konieczność jego dopasowania do specyfiki swojej dłoni.