odżywka do rzęs
31 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak działają odżywki do rzęs?

Piękne i długie rzęsy wymagają regularnej i właściwej pielęgnacji. Wiele kobiet decyduje się na stosowanie odżywek, choć tak naprawdę nie wszystkie wiedzą, jak preparaty tego typu działają. Warto zatem dowiedzieć się nieco o właściwościach odżywek i sposobie ich nakładania. Z jakich preparatów najczęściej korzystają kobiety i jakie jest ich działanie? Na pytanie odpowiadają eksperci.

Rodzaje odżywek do rzęs

Każda odżywka do rzęs ma określone działanie. Większość preparatów przyspiesza wzrost włosków i wzmacnia ich strukturę. Obecna kosmetologia daje nieograniczone możliwości w kwestii wyboru właściwej odżywki. Kobiety stosują je nie tylko w celu regeneracji, ale przede wszystkim upiększania. Jaki preparat wybrać dla konkretnego rodzaju rzęs? Jak go aplikować? Oto kilka podpowiedzi.

Wśród najczęściej wybieranych produktów przez kobiety znajdują się przede wszystkim odżywki do rzęs różniące się sposobem aplikacji i działaniem. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Dokonując podziału odżywek ze względu na sposób nakładania, wyróżnia się:

  • odżywki w formie maskary,
  • odżywki do rzęs w olejku,
  • odżywki z pędzelkiem,
  • odżywki w tubce.

Wiele kobiet wśród wad odżywek w formie maskary wymienia przede wszystkim niewygodny sposób aplikacji płynnego olejku za pomocą szczoteczki. Rozwiązanie to może także wyczesywać rzęsy, powodując ich wypadanie i przerzedzanie. Niewygodne okazują się także odżywki w tubce. Najchętniej wybieranym produktem jest odżywka z pędzelkiem, która umożliwia nałożenie serum u nasady, a tym samym szybsze wnikanie do cebulek. Podobnie działają także wszelkiego rodzaju olejki.

Właściwości odżywek do rzęs

Jak informują pracownicy sklepu internetowego Bodetko Lash, odżywki do rzęs charakteryzują się wieloma cennymi właściwościami. Preparaty te składają się ze specjalnie dobranych, drogocennych składników przeciwdziałających przede wszystkim wypadaniu włosków. Wnikając głęboko w cebulki, pobudzają je do szybszego i intensywniejszego wzrostu, dzięki czemu rzęsy są gęstsze i zdrowsze. Odżywki mają także działanie wzmacniające i regenerujące. Sprawiają, że włoski są mocniejsze i rzadziej wypadają.

Preparaty przeznaczone do rzęs mają zazwyczaj lekką i łatwo przyswajalną konsystencję. Dzięki temu nie obciążają ich, lecz nadają zdrowy wygląd. Włoski nie sklejają się i wyglądają naturalnie. Jest to efekt pożądany przez wiele kobiet. Wybierając odżywkę do rzęs, warto zwrócić uwagę na jej skład i działanie. Szeroki wybór produktów pozwala na dopasowanie preparatu do indywidualnych potrzeb klienta.