laznia parowa
7 lipca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak działa łaźnia parowa?

Codzienny stres, obowiązki oraz praca mogą powodować zmęczenie fizyczne i psychiczne. Z tego powodu rynek oferuje coraz ciekawsze sposoby na zapewnienie sobie relaksu. Wizyta w salonie SPA stanowi cudowne odprężenie i regeneruje nasze ciało. Najlepsze kosmetyki i wykwalifikowani masażyści sprawiają, że czujemy się jak nowo narodzeni. Coraz popularniejsze stają się również łaźnie parowe. Wbrew pozorom takie pomieszczenia nieco różnią się od tradycyjnej sauny.

Cechy łaźni parowej

Bardzo istotną kwestią jest materiał znajdujący się wewnątrz łaźni parowej. Są to odporne na wilgoć płytki ceramiczne lub gładki akryl. Sensem całego zabiegu przebiegającego w łaźni jest wysoka temperatura. Sięga ona nawet do 48 stopni Celsjusza. Uzyskuje się ją dzięki działaniu pieca, którego kamienie rozgrzewa się nawet do 100 stopni. Pomieszczenie cechuje się także wysoką wilgotnością. Przebywanie w takich warunkach gwarantuje regenerację organizmu. Jeżeli chcemy skorzystać z tej formy relaksu, możemy wybrać się do salonu SPA, ośrodka zdrowia czy samodzielnych przedsiębiorstw, oferujących wiele odprężających zabiegów.

Zalety korzystania z łaźni parowej

Korzystając z zabiegu siedzimy w łaźni nago lub okryci ręcznikiem. Panujące w pomieszczeniu gorąco sprawia, że nadmiernie się pocimy. Pozwala to oczyścić organizm z toksyn, przez co poprawia się nasze ogólne samopoczucie. Oprócz tego zostają złagodzone infekcje wywołane alergią oraz wszelkie podrażnienia. Możemy również pozbyć się zakwasów wywołanych treningiem fizycznym. Stymuluje się układ odpornościowy oraz poprawia kondycja skóry. Do pozostałych korzyści można zaliczyć eliminację stresu, detoksykację organizmu, zwiększenie metabolizmu oraz poprawę krążenia. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z łaźni parowej częściej niż raz w tygodniu może nieść negatywne skutki dla organizmu.

Łaźnia parowa wyposażeniem salonów SPA

Profesjonalne łaźnie parowe to kabiny wolnostojące. Zbiór najbardziej ekskluzywnych można znaleźć na stronie Sauny Fińskie. Istotnym elementem wyposażenie łaźni jest generator. Umożliwia on wytworzenie się pary wodnej. Bardzo ważne jest to, aby generował również dopływ powietrza. Kąpiel parowa ma korzystny wpływ na dolegliwości układu oddechowego oraz schorzenia reumatyczne. Mnóstwo korzyści powoduje, że ludzie coraz chętniej korzystają z opisanego zabiegu. Z tego powodu właściciele ośrodków SPA czy hoteli powinni zadbać, aby na ich wyposażeniu znalazła się łaźnia parowa. Sauny Fińskie oferują nie tylko wspomniany produkt, ale również sauny czy kabiny infrared.

Odpowiednie przygotowanie

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić i osuszyć ciało. Osoby, których stopy są stale zimne, powinny opłukać je ciepłą wodą. Pamiętajmy, że kąpiel parowa nie powinna trwać zbyt długo, gdyż może to mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Wszystkie metody relaksu są jak najbardziej wskazane, pod warunkiem, że korzystamy z nich z umiarem.