farbowanie włosów
1 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak dobrze farbować siwe włosy? 

Siwe włosy są naturalną koleją rzeczy. Ich farbowanie może być problematyczne, ze względu na brak melaniny, która jest odpowiedzialna za nadawanie im koloru. Na szczęście istnieją produkty i techniki pozwalające na skuteczne pokrycie siwych włosów farbą. W ten sposób można ukryć pierwsze oznaki starzenia i nadać włosom jednolity kolor. Jak to zrobić w poprawny sposób?

Jak poprawnie zafarbować siwe włosy? 

Wiele osób chce ukryć swój wiek poprzez farbowanie siwych włosów. Mowa tu zarówno o całych odrostach, jak i o pojedynczych nitkach przebijających się przez ciemniejsze kosmyki. Blondynki zwykle nie mają takiego problemu, a siwe włosy zaczynają być widoczne dopiero wtedy, gdy jest ich naprawdę wiele.

Siwe włosy jest nieco trudniej zafarbować ze względu na fakt, że mają rozbudowaną otoczkę keratynową. Z tego powodu pigmenty wnikają w mniejszym stopniu. Odpadają więc wszelkiego rodzaju szamponetki i farby tymczasowe. Sprawdzą się one u blondynek, ale w przypadku siwizny będą zbyt słabe.

Jak więc poprawnie przeprowadzić koloryzację siwych włosów? Najlepszym wyborem są trwałe farby permanentne. Jeśli farbujesz jedynie odrosty czy pasemka, należy zachować szczególną uwagę. Taki proces można przeprowadzić samodzielnie, ale często najlepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z pomocy specjalistów.

Profesjonalne farbowanie w gabinecie fryzjerskim 

Najlepszym wyborem jest jednak udanie się do fryzjera, którego znajdziesz m.in. w salonie urody Aspasja w Łodzi. Specjalista wie, jak poprawnie pofarbować włosy, również te siwe. Czasem jest ich na tyle mało, że wystarczą zwykłe pasemka lub baleyage. W ten sposób można ukryć siwe włosy bez konieczności pokrywania farbą wszystkich kosmyków. Wykonanie takiej koloryzacji warto zostawić profesjonalistom.

W ostatnim czasie popularnością cieszą się też siwe włosy. Dobrym rozwiązaniem może być zatem przefarbowanie reszty włosów na ten sam kolor, by uzyskać jednolitą barwę na całej głowie. Jest to jednak rozwiązanie dla odważnych. Siwe włosy w połączeniu z zaniedbaną cerą mogą bowiem postarzać.

W profesjonalnych salonach fryzjerskich pracują osoby, które wiedzą, jak nakładać farbę, ile ją trzymać i jakie metody sprawdzą się najlepiej podczas koloryzacji. Dzięki temu możesz uchronić włosy przed zniszczeniem, uzyskując oczekiwany efekt. Ma to znaczenie bez względu na to, czy chcesz pokryć farbą całe włosy, czy jedynie pasemka. Fryzjer doradzi również, jak pielęgnować siwe włosy.