28 maja 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak dobrać płyn do demakijażu oczu?

Demakijaż jest krokiem, którego nie można pomijać podczas codziennej higieny. Pozwala on na pozbycie się kosmetyków oraz zanieczyszczeń gromadzących się w tak wrażliwej okolicy, jaką są oczy. Na rynku można znaleźć wiele wariantów preparatów do demakijażu o zupełnie innym składzie i działaniu. Jaki płyn micelarny do oczu sprawdzi  się najlepiej w Twoim przypadku?

Rodzaje płynów do demakijażu oczu 

Każdy płyn do demakijażu oczu różni się od pozostałych składem, a co za tym idzie – dokładnym działaniem. Wyróżnia się kilka najpopularniejszych typów takich preparatów. Są to następujące rodzaje:

  • z cząsteczkami tłuszczowymi,
  • dwufazowe,
  • beztłuszczowe,
  • wzbogacone o witaminy.

Wybór odpowiedniego płynu micelarnego do oczu pozwala na uniknięcie takich problemów, jak podrażnienia, zapalenie spojówki czy niedokładne domywanie wodoodpornych kosmetyków. Z tego powodu przed zakupieniem danego preparatu warto sprawdzić jego skład i przeznaczenie – mówi specjalistka z firmy Mentoring Piękna oferującej kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

W przypadku makijażu wodoodpornego najlepiej sprawdzą się płyny dwufazowe, które pozwalają na szybkie rozpuszczenie kosmetyków. Jednak w sytuacji, gdy korzystasz z zabiegów przedłużania i zagęszczania rzęs, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem są produkty bez tłuszczu. Składnik ten może bowiem powodować rozpuszczanie się kleju, a co za tym idzie – zmniejszać trwałość doklejonych włosków.

Szczególną uwagę na wybór płynu do demakijażu powinny zwrócić też osoby korzystające z soczewek. Wówczas najlepiej sprawdzą się delikatne formuły bez olejów. Lepiej też zrezygnować z produktów z dodatkiem perfum, które mogą dodatkowo drażnić okolice wokół oczu. Dobrze sprawdzą się bezzapachowe, kojące płyny.

Jaki płyn do demakijażu dla wrażliwych? 

Osoby, które nie borykają się z problemem bardzo wrażliwej skóry, mogą pozwolić sobie na wybór dowolnego kosmetyku. W przypadku użytkowników ze skłonnością do występowania podrażnień trzeba jednak postawić na płyny beztłuszczowe o bardzo delikatnym składzie. Podobnie jest także w sytuacji, gdy masz tendencję do pojawiania się zapalenia spojówki. Im subtelniejsze działanie preparatu, tym lepiej. Nie można jednak zapominać o jego skuteczności w usuwaniu kosmetyków.

Jeśli masz bardzo wrażliwą cerę, dobrze sprawdzą się także płyny micelarne niewymagające pocierania. Wówczas nie spowodujesz dodatkowych zaczerwienień podczas codziennego demakijażu.

W przypadku osób o wrażliwej cerze dobrze sprawdzą się też płyny z wyciągami łagodzącymi podrażnienia. W tym celu warto wybierać dodatki w postaci siemienia lnianego czy aloesu. Na rynku znaleźć można silnie domywające preparaty, które jednocześnie nie powodują problemów skórnych.