Fryzura męska
14 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy i głowy mężczyzny?

Fryzura dobrana do kształtu twarzy pozwala wyeksponować atuty mężczyzny. Za najbardziej pożądany typ urody uważany jest kształt owalny, dlatego strzyżenie powinno być wykonane w taki sposób, aby jak najbardziej kontur twarzy mężczyzny zbliżyć do ideału. Niemniej jednak dobór fryzury zawsze jest kwestią indywidualną.

Fryzura męska a kształt twarzy

Wyznacznikami wyboru długości włosa oraz kształtu cięcia powinny być obrys podbródka, linia szczęki oraz wielkość uszu i nosa. Te cechy w połączeniu z kształtem głowy pozwolą dobrać fryzurę najbardziej optymalną, czyli taką, która odwróci uwagę od mankamentów urody i podkreśli walory mężczyzny. Jak podkreślają barberzy z chorzowskiego Gorilla Barber Shop, odpowiednio dobrane cięcie może wydłużyć lub zaokrąglić twarz, w zależności od potrzeb.

Twarz o kwadratowym kształcie cechuje się dość szeroką szczęką. Cięcie powinno być dobrane w sposób, który optycznie wydłuży i wyszczupli twarz. Najlepiej, jeśli boki głowy będą dokładnie wystrzyżone a czubek dłuższy i lekko pofalowany. W przypadku podłużnej twarzy prostokątnej zalecana jest lekko uniesiona góra i dłuższe boki niż w przypadku twarzy kwadratowej. Pozwoli to na optyczne poszerzenie konturów. Jeśli twarz jest okrągła, najlepiej postępować analogicznie jak z twarzą kwadratową, czyli dążyć do optycznego jej wydłużenia i unikać poszerzania. Kształt fryzury może być nieco bardziej kanciasty, co pozwoli zachować odpowiednie proporcje i zniwelować krągłości. Przy twarzy trójkątnej najlepiej sprawdzą się fryzury, które optycznie zwężą czoło. Odpowiednio dobrany zarost pozwoli poszerzyć część szczękową, przez co kontur może sprawiać wrażenie lekko owalnego.

Jak dobrać fryzurę męską?

Fryzura męska to element decydujący o wizerunku mężczyzny. Schludnie wykonane cięcie oraz staranna stylizacja świadczą o jego poczuciu estetyki i dbałości o siebie. Odpowiednią fryzurą i zarostem można zmodyfikować optycznie kontur twarzy oraz skorygować mankamenty urody. Profesjonalny barber potrafi wydobyć atuty każdej urody i ukryć niedoskonałości oraz dobrać fryzurę do osobowości i prowadzonego stylu życia. Męskie uczesanie powinno być przede wszystkim wygodne i niewymagające, czyli łatwe w stylizacji. Dogłębna znajomość tajników fryzjerstwa męskiego, jaką mogą pochwalić się barberzy, pozwala na cięcia, które są indywidualnie dopasowane do typu urody klienta. Rosnące wymagania mężczyzn względem wyglądu wymagają specjalistycznych usług fryzjerskich, jakie mogą zapewnić barberzy.