Hotel ze Spa
24 lipca 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Hotel ze Spa. Relaks dla ciała i ducha

Odpoczynek od codzienności to coś, o czym marzy wielu z nas. Tymczasem prawdziwego relaksu ciała i ducha możemy zaznać w hotelu ze spa. Oderwanie się od obowiązków i pracy, w połączeniu z odnawiającymi i upiększającymi zabiegami pozwoli na chwile zapomnienia, a jednocześnie regenerację zmęczonych mięśni. Wystarczy weekend w hotelu posiadającym centrum spa i wellness, by naprawdę naładować baterie.

Żyjemy coraz szybciej. Poza pracą na głowie mamy często sporo innych obowiązków, które sprawiają, że nie mamy czasu tylko dla siebie. Tymczasem relaks jest tuż na wyciągnięcie ręki – znajdziemy go w hotelach ze strefą spa, w których skorzystamy z regenerujących, uzdrawiających oraz upiększających zabiegów.

Zdrowie przez wodę

Termin „spa” pochodzi od łacińskiego stwierdzenia sanitas per aquam – czyli zdrowie przez przez wodę. Nic więc dziwnego, że w ośrodkach spa znajdziemy przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem tego dobroczynnego składnika. W końcu nasze ciało w większości składa się właśnie z wody.

Wyjątkowymi właściwościami charakteryzuje się solanka, czyli woda wydobywana z głębi ziemi, zawierająca duże stężenie soli oraz innych pierwiastków. Kąpiele solankowe są szczególnie polecane osobom, które zmagają się z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, osobom palącym lub pracującym w środowisku o wysokim zapyleniu. Są doskonałe także w przypadku problemów z krążeniem lub ciśnieniem krwi, działają przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, a nawet łagodzą napięcie psychiczne. Kąpiel w solance to relaks zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Jednocześnie skóra staje się oczyszczona, nawilżona oraz lepiej ukrwiona. Basen solankowy znajdziemy w ofercie Konstancińskiego Centrum Hydroterapii EVA Park Life & Spa w Konstancinie-Jeziornie. Pobyt w hotelu w mieście uzdrowiskowym z pewnością dobrze wpłynie na całe nasze ciało. Zwłaszcza, że to nie jedyna atrakcja, z której możemy skorzystać.

Profesjonalne zabiegi, których nie wykonamy samodzielnie w domu

Należy również wspomnieć, że większość zabiegów oferowanych przez strefy spa to zabiegi profesjonalne, których nie wykonamy samodzielnie w domu. W ofercie znajdziemy między innymi zabiegi nawilżające, ujędrniające, liftingujące, likwidujące oznaki zmęczenia, trądzik lub zaczerwienienia. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu, profesjonalnych kosmetyków oraz preparatów pozbędziemy się cellulitu, blizn lub wymodelujemy sylwetkę. To nie tylko sposób na piękniejsze i młodziej wyglądające ciało i twarz, ale również pozbycie się kompleksów, a nawet napięcia i bólu. W połączeniu z masażem zapewnimy ciału rozluźnienie, poprawę krążenia i polepszenie metabolizmu. Przy tym oczywiście głęboki relaks i odprężenie umysłu. Już nawet jedna wizyta w spa sprawi, że będziemy czuli się i wyglądali zdecydowanie lepiej.

Odnowa biologiczna

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w strefach spa często spotkamy się z pojęciem „odnowy biologicznej”. To różnorodne działania, mające na celu przyspieszenie procesów regeneracyjnych naszego organizmu. Poprawa krążenia krwi, elastyczności ciała oraz zmniejszenie wzmożonego napięcia mięśniowego wpływa pozytywnie na cały organizm, a także na umysł nadmiernie poddawany obciążeniom psychicznym. Zabiegi z zakresu odnowy biologicznej były wykorzystywane początkowo przez sportowców, którzy chcieli odzyskać siły po wymagających treningach lub przygotować się do zawodów.

Tymczasem długotrwała praca siedząca, wieczny stres i przemęczenie, a także nadmierne obciążenie obowiązkami sprawiają, że są to zabiegi idealne dla osób nieuprawiających sportów wyczynowych, a jedynie realizujących swoje codzienne zadania. Dlatego właśnie hotel ze spa to idealny wybór, jeśli potrzebujemy maksymalnego relaksu ciała i ducha. Zwłaszcza, że w pakiecie otrzymujemy szereg możliwości: nocleg, wyżywienie oraz liczne zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze. Niczym nie musimy się martwić – to czas tylko dla nas.