Henna pudrowa brwi
7 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Henna pudrowa brwi — naturalność i trwałość w jednym

Zadbane brwi nadają twarzy wyjątkowego charakteru. Istotna jest odpowiednia dbałość o nie i stosowanie kosmetyków, dobranych indywidualnie do potrzeb i oczekiwań danej osoby (jej typu cery). Innowacyjnym rozwiązaniem, stosowanym w stylizacji brwi, jest henna pudrowa, która podkreśla naturalny kolor włosków, a jednocześnie poprawia ich kondycję, poprzez głębokie odżywienie.

Efekty henny pudrowej

Henna pudrowa jest naturalnym sposobem na podkreślenie brwi oraz odżywienie ich, przy użyciu cennych składników, jakie oferuje człowiekowi przyroda. Ten innowacyjny sposób na koloryzację oraz stylizację włosków jest coraz bardziej popularny, można z niej skorzystać w wielu salonach kosmetycznych. Kolor na włoskach utrzymuje się przez dłuższy czas (nawet do 8 tygodni).

Henna pudrowa uwydatnia kolor oraz kształt brwi, włoski stają się silniejsze oraz bardziej odżywione, dzięki czemu oczy zyskują piękną oprawę, a wyraz twarzy może się całkowicie odmienić.  Nie wymaga ona użycia wody utlenionej (ani innych, szkodliwych składników), nie ma zatem negatywnego wpływu na stan brwi. Pozwala na skuteczne uzupełnienie ewentualnych ubytków w miejscach, gdzie brwi są rzadsze, z uwagi na fakt, iż henna barwi również skórę.

Dla kogo jest henna pudrowa

Henna pudrowa oferuje bogate możliwości w zakresie wyboru koloru, odcieni i tonacji, dzięki czemu może być dopasowana do typu urody każdej kobiety. Satysfakcjonujące efekty zabiegu odczują zarówno brunetki, kobiety rude, jak i blondynki. Wraz z barwieniem dokonuje się stylizacji brwi, co dodatkowo wzmacnia efekt upiększający. Zabiegi takie wykonywane są w Salonie SH&Beauty, który zatrudnia profesjonalistów, potrafiących przeprowadzić je w sposób umiejętny, z odpowiednią dbałością.

Skład henny pudrowej

Henna pudrowa jest naturalnym preparatem, który składa się wyłącznie z roślinnych składników. Są to przede wszystkim: witaminy (E, C), minerały, przeciwutleniacze, wyciąg z liści lawsonii oraz liści indygo. Składniki te wpływają na poprawę kondycji i wyglądu brwi, pielęgnują je i odżywiają.

Jak wygląda zabieg?

Profesjonalista salonu kosmetycznego dokonuje (po konsultacji z klientką) wyboru kształtu oraz koloru brwi, oczyszcza włoski i przeprowadza demakijaż okolic oczu, wyznacza ostateczny kształt brwi. Zabezpiecza skórę wokół brwi, pędzelkiem nakłada hennę pudrową i pozostawia ją na maksymalnie 30 minut. Na koniec zmywa pozostałości henny i reguluje kształt brwi. Cały zabieg, wraz z przygotowaniem, trwa około 60 minut.