Dieta dr Dąbrowskiej
25 kwietnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Główne zalety diety dr Dąbrowskiej

Samooczyszczenie organizmu z toksyn, polipów oraz blaszek miażdżycowych, przywrócenie równowagi wewnętrznej organizmu, a także przejście w tryb odżywiania wewnętrznego to elementy charakteryzujące coraz bardziej popularny dwuetapowy program odchudzania dr Dąbrowskiej. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na spróbowanie tej warzywno-owocowej diety.

Łatwość przygotowania

Jednym z elementów zniechęcających do stosowania większości diet jest konieczność poświęcenia wolnego czasu na znalezienie wszystkich potrzebnych składników, długotrwałe przygotowanie posiłków i ich odpowiednie skomponowanie. Warzywno – owocowa dieta dr Dąbrowskiej jest łatwa w przygotowaniu, nie wymaga przyrządzania dwudaniowych obiadów lub kolacji na ciepło. Wystarczy kilka minut, podczas których obrane i pokrojone zostaną owoce oraz warzywa.

Stworzenie zup, owocowo-warzywnych soków i koktajli, bigosu lub lecza także nie zajmuje wiele czasu. Należy jednak pamiętać, aby nie uzupełniać przyrządzonych posiłków tłuszczem, śmietaną, ani jogurtem. W skład diety wchodzą jedynie warzywa niskoskrobiowe oraz owoce o niskiej zawartości cukru. Ich spożywanie należy uzupełnić, pijąc 2-3 litry płynów dziennie, unikając czarnej herbaty oraz kawy.

Zauważalne efekty

Kolejną zaletą związaną z zastosowaniem kuracji dr Dąbrowskiej jest szybkość jej efektów. W związku z tym, że organizm przechodzi w tryb odżywania wewnętrznego, można zauważyć zarówno efekty procesu spalania podskórnej tkanki tłuszczowej, jak i samooczyszczanie organizmu.

Należy jednak pamiętać, że terapia wiąże się z występowaniem momentu określanego mianem „procesu ozdrowieńczego”, w którym osobie przebywającej na diecie może towarzyszyć złe samopoczucie. W przetrwaniu tego okresu może pomóc zachowanie spokoju i wykonywanie czynności relaksacyjnych. Osoby będące na tej diecie już po pierwszym tygodniu zauważają różnicę w wadze oraz centymetrach w talii.

Jak zaznacza ekspert reprezentujący ośrodek rehabilitacyjno- wczasowy Bursztyn: Osoby, które stosowały dietę dr Dąbrowskiej, mówią także o wzmocnieniu odporności. Oczyszczanie organizmu z toksyn pozwala na zahamowanie rozwoju alergii, astmy, nietolerancji pokarmowych oraz migreny. Oprócz tego poprawiają się także wyniki cholesterolu oraz wygląd skóry dzięki pozbyciu się trądziku.

Efektem diety dr Dąbrowskiej może być także zanik wrzodów na żołądku oraz bólu miesiączkowego lub uciążliwych objawów związanych z wchodzeniem w stan menopauzy. Wszystkie z wymienionych korzyści są efektem zmiany na zastępcze odżywianie wewnątrz organizmu. Należy jednak pamiętać, że kuracja ta nie jest typową dietą redukcyjną, w związku z tym nie można traktować jej, jako szybkiego sposobu na schudnięcie.