12 października 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Fakty i mity na temat powiększania piersi

Operacje plastyczne od dawna cieszą się dużą popularnością. Jednak rozwój medycyny estetycznej sprawia, że zabiegi – mniej inwazyjne niż operacje chirurgiczne – są dostępne dla coraz większej liczby osób. Ich cena jest także zdecydowanie atrakcyjniejsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jedną z najpopularniejszych operacji jest powiększanie piersi. Na jej temat krąży wiele mitów. Co warto wiedzieć na ten temat?

Powiększone piersi wyglądają nienaturalnie

Mit. Współczesna medycyna oferuje możliwość dopasowania idealnych implantów, dzięki czemu nie należy obawiać się tego, że biust będzie odróżniał się od naturalnego. Oczywiście, jeżeli zostanie dobrany zbyt duży rozmiar – może tak być. Dlatego warto wybierać kliniki medycyny estetycznej, w których będzie można liczyć na fachowe doradztwo w tym zakresie.

Kobiety z powiększonym biustem nie mogą karmić naturalnie dziecka

Mit. Wiele kobiet obawia się operacji powiększania biustu, ponieważ myślą one, że w przypadku urodzenia dziecka nie będą mogły karmić naturalnie. To kolejny mit, chociaż faktem jest, że większość lekarzy zaleca wykonanie zabiegu dopiero po urodzeniu dziecka. Nie ma to jednak nic wspólnego z gruczołami odpowiedzialnymi za laktację.

Specjalista z firmy Klinika ESTmedica zauważa: W trakcie ciąży i już po jej zakończeniu ciało kobiety ulega zazwyczaj sporym zmianom. Wynika to z wielu różnych czynników. Dopasowane wcześniej implanty mogą prezentować się gorzej po urodzeniu dziecka. Wiele kobiet chudnie po ciąży, co sprawia, że implanty mogą być za duże. W każdym momencie można jednak zdecydować się na ich wymianę. Obecnie medycyna i chirurgia dają wiele możliwości, z których można korzystać.

Powiększenie piersi jest możliwe bez wykonywania operacji

Fakt. Obecnie powiększenie biustu jest możliwe nie tylko dzięki wszczepieniu implantów. Od pacjenta pobierana jest naturalna tkanka tłuszczowa. Zazwyczaj z takich okolic jak:

  • podbrzusze,
  • pośladki.

Ponadto powiększanie piersi może polegać również na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Jest to naturalna substancja, które jest obojętna dla organizmu.

Inne fakty i mity na temat powiększania biustu

Faktem jest, że operacja powiększania biustu wiąże się z dużym bólem oraz rekonwalescencją po zabiegu. Nie można od razu się przemęczać, dźwigać ciężkich rzeczy, czy podnosić gwałtownie rąk do góry. Specjaliści podkreślają także, że bardzo rzadko zdarzają się pęknięcia implantów, ale jednak jest to możliwe i należy taką ewentualność dopuścić do siebie.

Mitem z kolei jest, że raz wykonane piersi pozostają niezmienne do końca życia. Wraz z wiekiem zmienia się ciało człowieka, napięcie skóry, a co za tym idzie, zupełnie inaczej może wyglądać także sam biust – trzeba się z tym liczyć.