16 kwietnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Fakty i mity na temat makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to popularna technika zdobienia oraz korygowania wyglądu twarzy. Specjalnie opracowane metody stylizacji rzęs, brwi i usta umożliwiają trwały efekt na długi czas. Podczas tworzenia makijażu permanentnego wykorzystuje się specjalistyczne preparaty, które zmieniają pigment naskórka. Jak wygląda taka procedura oraz jak są fakty i mity o tej popularnej technice kosmetycznej?

Jakie partie twarzy ozdabia się makijażem permanentnym?

Najczęściej stosuje się tę technikę w celu stworzenia długotrwałego makijażu na powiekach dolnych, górnych, brwiach oraz ustach. W każdym przypadku używa się odmiennych pigmentów, które wprowadzane są pod naskórek. W przypadku brwi istnieje kilka technik takich jak metoda włoskowa, cieniowana lub piórkowa.

– Usta upiększone makijażem permanentnym mają najczęściej bardziej zarysowany kontur lub też estetycznie podkreślony kolor całej ich powierzchni. W usługach specjalistycznych zakładów jest także korekta zabiegu po nieudanym makijażu wykonanym w innych gabinetach. Popularnym wyjściem jest opcja shine, której efektem są nabłyszczone i odmłodzone usta na długi czas – informuje pracownik KA-DERM Academy z Nowej Wsi Wielkiej.

Makijaż permanentny powiek górnych i dolnych jest wyjątkowo często wybieranym rozwiązaniem. Taka technika skutkuje estetycznym podkreśleniem konturu oczu i wyrazistym spojrzeniem przez 24h. Nie trudno domyślić się, że jest to idealne wyjście dla wszystkich zapracowanych osób.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Wbrew niektórym opiniom wykonywanie makijażu permanentnego nie jest bardzo bolesne. Zabieg jest bezkrwawy, a igła ma kontakt z płytkimi warstwami skóry. Warto jednak wiedzieć, że każda osoba ma inny próg bólu, który może wpływać na indywidualne doznania.

Czy makijaż permanentny wygląda nienaturalnie?

Dobrze przeprowadzony zabieg wykonywania makijażu permanentnego nie daje sztucznego efektu. Subtelnie zarysowane usta, brwi oraz powieki wyglądają estetycznie i naturalnie. Techniki takiego makijażu są więc bardzo wygodnym wyjściem dla pań, które nie chcą codziennie spędzać mnóstwa czasu przed lustrem. Warto także podkreślić, że makijaż permanentny stosowany jest nie tylko w celu podkreślania urody, ale również skorygowania łuków brwiowych i innych ubytków. W tym celu uzupełnia się braki aplikując odpowiednią dawkę pigmentu.

Czy można wcześniej usunąć makijaż permanentny?

Użycie specjalistycznych laserów umożliwia usunięcie makijażu przed czasem. Jest to wygodna opcja dla osób, które z przyczyn niezależnych nie chcą mieć na twarzy ozdób w postaci trwale podkreślonych brwi, powiek i ust.