Endermologia LPG masaz odchudzajacy
11 grudnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Endermologia. Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Nowoczesne salony kosmetyczne oferują swoim klientom znacznie więcej niż jeszcze 5 lat temu. Do kosmetyczki idziemy już nie tylko po profesjonalny makijaż, manicure i pedicure. W dobrze wyposażonych gabinetach możemy skorzystać z rozmaitych zabiegów upiększających na całe ciało, w tym również z innowacyjnych metod modelowania sylwetki. Jedną z najciekawszych jest właśnie endermologia LPG.

Endermologia LPG – skuteczny zabieg modelujący

Endermologia to bezpieczny i bezbolesny zabieg o działaniu wyszczuplającym oraz antycellulitowym, który polega na mechanicznym drenażu limfatycznym wybranych części ciała (najczęściej brzucha i ud) z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia. Głowica masująca wytwarza podciśnienie i w ten sposób zasysa fałd skórny; w jej wnętrzu znajdują się rolki, które poruszają się z różną prędkością i w różnych kierunkach. Na tkanki oddziałują więc jednocześnie dwie siły: podciśnienie i mechaniczny nacisk ruchomych rolek. W efekcie dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej i stymulacji metabolizmu, a zatem pobudzenia procesu lipolizy.

Efekty endermologii i wskazania do zabiegu

– Skorzystanie z endermologii LPG polecamy klientkom, które szukają skutecznego sposobu na redukcję tzw. pomarańczowej skórki lub chcą zmniejszyć obwody w pasie i w udach. Ponieważ zabieg pobudza naturalne procesy metaboliczne, stosuje się go również w celu redukcji blizn i ogólnej poprawy kondycji skóry

– wyjaśnia nasza rozmówczyni z salonu urody Si Bella SPA na warszawskiej Białołęce.

Skuteczność endermologii potwierdzają opinie kobiet, które miały okazję z niej korzystać oraz badania kliniczne. Te ostatnie wymieniają kilka obszarów, w których widoczne są rezultaty zabiegu. Endermologia oddziałuje przede wszystkim na tkanki miękkie. Widoczna poprawa kondycji skóry wynika z pobudzenia i zwiększenia produkcji fibroblastów, uaktywnienia lipolizy, przyspieszenia metabolizmu komórkowego, rozluźnienia mięśni i zmiękczenia zwłóknień. Podobnie jak manualny masaż limfatyczny endermologia LPG przyspiesza krążenie krwi i limfy, ułatwia usuwanie nadmiaru wody w tkankach.

Zabiegi modelujące z wykorzystaniem endermologii przynoszą więc wielowymiarowe korzyści. Najważniejsza z nich polega na redukcji tkanki tłuszczowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że jednocześnie dochodzi do wygładzenia skóry i zwiększenia jej elastyczności, a także do wygładzenia blizn. Jeżeli szukasz skutecznego, a zarazem bezinwazyjnego zabiegu o działaniu odchudzającym i upiększającym, koniecznie weź pod uwagę tę wyjątkową metodę.