balsam do ust
26 września 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dobry balsam do ust, czyli jaki?

Zadbane, czerwone usta stanowią wyjątkową cechę i dodają twarzy wiele walorów estetycznych. Jednak wraz ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi, temperaturami i nadmiernemu promieniowaniu UV usta narażone są na duży wpływ tych niekorzystnych czynników. Pierwszym symptomem pojawienia się problemu spierzchniętych ust jest ból, pieczenie oraz suchość warg. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem są balsamy do ust, które łagodzą podrażnienia oraz gwarantują odpowiednie nawilżenie. Jaki balsam wybrać, aby odpowiednio pielęgnował usta?

Cechy dobrych balsamów do ust

W określeniu, który balsam do ust okaże się najlepszym rozwiązaniem na spierzchnięte, popękane wargi pomoże przeanalizowanie jego składu. Dobry kosmetyk powinien przede wszystkim zawierać emolienty, np. olej kokosowy, który zapewnia odpowiednią regenerację oraz nawilżenie ust. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ usta nie posiadają gruczołów łojowych przez co nie mogą same się nawilżać.

Odpowiednie natłuszczenie poprzez balsamy do ust sprawia również, że na wargach dochodzi do okluzji. Termin ten oznacza cienką warstwę powstającą na skórze po aplikacji kosmetyku. Jej zadaniem jest ochrona skóry przed utratą zbyt dużych ilości wody. Warstwa ta powinna być przepuszczalna, aby skóra mogła w odpowiedni sposób oddychać.

Przy prawidłowej pielęgnacji ust, należy także pamiętać, że wargi to obszar pokryty skórą z naskórkiem oraz bez tworów skórnych. Taka budowa sprawia, że są bardzo delikatne a kosmetyki do pielęgnacji powinny być pozbawione drażniącego alkoholu. Jest to składnik, który często pojawia się w kolorowych kosmetykach a przy dłuższym stosowaniu może nasilać efekt spierzchniętych i popękanych ust. Dlatego warto wybierać preparaty sporządzone na bazie naturalnych składników takich jak różnorodne olejki i wyciągi roślinne. Wraz z odpowiednim filtrem UV stanowią skuteczną ochronę dla ust przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Jaki balsam do ust wybrać?

Balsamy do ust to kosmetyki, które powinny być stosowane systematycznie w celu pielęgnacji skóry warg. Regularność użytkowania zapobiega wystąpieniu podrażnień. Aby jednak pielęgnacja przynosiła rezultaty, należy wybierać odpowiednie kosmetyki. Ważne, aby balsamy do ust były sporządzone na podstawie naturalnych olejów i ekstraktów roślinnych, posiadały filtr UV, który zapewni ochronę przed niekorzystnym promieniowaniem słonecznym oraz zawierały emolienty gwarantujące nawilżenie skóry.

Powołując się na słowa eksperta z labolatorium Laboratoires Asepta odpowiadającego za dystrybucję oraz produkcję dermokostyków: Dobre balsamy do ust zapobiegają spierzchnięciu poprzez specjalistyczny skład. Warto zdecydować się na kosmetyki, które są stworzone w oparciu o naturalne składniki zapewniające nawilżenie na odpowiednim poziomie.

Balsamy do ust to podstawowy środek zapobiegawczy przeciwko wysuszeniu warg. Dzięki naturalnemu składowi, filtrze UV oraz emolientach, kosmetyki te zapewniają ochronę oraz odpowiednie nawilżenie. Przy wyborze takiego preparatu, warto zwrócić także uwagę na markę producenta, który znany jest z tworzenia kosmetyków dobrej jakości.