Jak dobrać fryzurę ślubną do sukni?
17 grudnia 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak dobrać fryzurę ślubną do sukni?

Fryzura odpowiednia do dekoltu

Pierwszy element, na który zwraca uwagę większość mistrzów fryzjerstwa przy dobieraniu fryzury do sukni ślubnej, to oczywiście dekolt. Jeśli jest zabudowany i zdobiony koronką, najlepiej wybrać podpięcie włosów do góry, by jak najlepiej uwidocznić misternie wykonane elementy. Gdy z kolei suknia całkowicie odkrywa dekolt i nie ma ramiączek, świetnie sprawdzi się luźny kok, czy swobodne upięcie, a nawet rozpuszczone włosy – na to ostatnie jednak decydujemy się rzadko. Do odkrytego dekoltu warto dobrać zgrany z suknią naszyjnik, który będzie przyciągał wzrok.

Szczególnym rodzajem sukni bez ramiączek jest suknia z dekoltem hiszpańskim, który eksponuje linię ramion w wyjątkowy sposób. Do hiszpańskiego dekoltu pasować będzie oczywiście hiszpański kok i luźne upięcia na wysokości uszu – mówi nam przedstawicielka salonu fryzjerskiego Fashion Room z Opola.

Kobiety z bardzo długimi włosami do takich sukni wybierają też czasem nieco luźniejszy warkocz, który opada na jedną stronę i to również jest ciekawa propozycja. Jeśli dekolt sukni jest asymetryczny i mamy tylko jedno ramiączko (najczęściej koronkowe), balansu doda upięcie włosów po przeciwnej stronie. Przy takich sukniach zwykle rezygnujemy z naszyjników, warto więc dobrać za to długie, ale nie „ciężkie” kolczyki.

Dużo zdobień, czy fryzura bez dodatków?

Przy każdej stylizacji powinno nam zależeć na tym, aby zachować odpowiednią równowagę. Nie zakładamy na przykład oversize’owych swetrów do spodni z szerokimi nogawkami, a do rurek, czy masywnych kolczyków i masywnego naszyjnika jednocześnie. Idealna fryzura ślubna i suknia również powinny się nawzajem balansować. Jeśli zdobienia sukni są skromne, nie jest ona wysadzana masą perełek i kryształków, fryzurę możemy przyozdobić w bogaty sposób. Jeśli natomiast suknia jest bogato zdobiona i wprost lśni, nie warto przesadzać ani z dodatkami w postaci biżuterii, ani też ze zbyt mocnymi akcentami we włosach. Jeśli mamy wątpliwości, zasięgnijmy porady w sprawdzonym salonie fryzjerskim – fachowcy na pewno pomocą nam przy wyborze idealnej fryzury ślubnej.