laserowe fotoodmładzanie skóry
23 lutego 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe fotoodmładzanie skóry?

Zabiegi, dzięki którym można poprawić wygląd swojej skóry, cieszą się obecnie niemałym uznaniem wśród klientów gabinetów medycyny estetycznej i laseroterapii. Jedną z popularniejszych usług oferowanych przez kliniki piękna jest laserowe fotoodmładzanie skóry. W dzisiejszym tekście opowiemy nieco szerzej o tym zabiegu. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, na czym polega i jakie daje efekty.

Czym jest laserowe fotoodmładzanie skóry?

Laserowe fotoodmładzanie skóry to tak naprawdę zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2. Zaliczane jest do jednej z metod laseroterapii, która w ostatnich latach niewątpliwie zyskuje na popularności, a jego celem jest polepszenie kondycji skóry. Jak podają przedstawiciele gabinetów specjalizujących się w laserowym fotoodmładzaniu skóry, takich jak gabinet laseroterapii „Bez Skalpela”, wskazaniami do przeprowadzenia opisywanego zabiegu są:

  • blizny potrądzikowe,
  • rozszerzone pory,
  • zmarszczki,
  • zmiany pigmentacyjne,
  • nierównomierny koloryt skóry.

Podczas przeprowadzania laserowego fotoodmładzania skóry dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń w strukturze skóry, co w efekcie powoduje jej całkowitą przebudowę. Te fotouszkodzenia powodowane są działaniem na skórę odpowiednią ilością światła ablacyjnego lasera frakcyjnego, które doprowadza do pogrzania zawartej w komórkach wody i jej odparowania, czyli ablacji, a wraz z nią zawartej w niej tkanki. Co ważne, podczas tego zabiegu nie uszkadza się całej powierzchni skóry. Laser CO2 powoduje na skórze jedynie mikroskopijnej wielkości ubytki, na 1 cm³, przy czym powstaje ich ok. 100.

Efekty laserowego fotoodmładzania skóry

Istnieje wiele powodów, dla których klienci gabinetów medycyny estetycznej i laseroterapii, takich jak wspomniany przez nas wcześniej gabinet „Bez Skalpela”, decydują się na laserowe fotoodmładzanie skóry. Zdaniem osób, które miały okazję sprawdzić, jak działa opisywany przez nas zabieg, zastosowanie fotoodmładzania pozwala na uzyskanie widocznej poprawy kolorytu skóry, wygładzenie jej, a nawet skorygowanie owalu twarzy. Zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 doceniany jest dlatego, że jego efekty są wielokierunkowe. Oznacza to, że za pomocą jednej metody laseroterapii można uzyskać kilka pożądanych rezultatów.

Dla wielu osób równie istotne jest to, że laserowe fotoodmładzanie skóry nie wymaga rekonwalescencji. Co ważne, podczas jego przeprowadzania nie ma konieczności użycia skalpela. Nie bez znaczenia jest także fakt, że taka laseroterapia umożliwia pobudzanie naturalnych procesów skórnych.