kosmetyki-apteka
4 maja 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto kupować kosmetyki w aptekach?

Drogeryjne półki uginają się od kolorowych buteleczek, pudełek, pachnących kremów, płynów, mydeł, szamponów i coraz to innych nowości. Teoretycznie to dobrze, że mamy tak duży wybór kosmetyków. W praktyce jednak zwykle okazuje się, że pomimo szerokiego wachlarza możliwości, trudno jest znaleźć specyfik odpowiadający konkretnym potrzebom naszej skóry, paznokci czy włosów. Warto wówczas odwiedzić aptekę. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kosmetyki dostępne w drogerii czy supermarkecie opracowywane są z myślą o dotarciu do jak najszerszej liczby konsumentów. Oznacza to jednak, że nie będą w stanie rozwiązać bardziej specyficznych problemów. O ile bowiem raczej nie sprawi nam większego kłopotu odszukanie np. kremu dla cery wrażliwej, czy tego przeznaczonego dla skóry trądzikowej, o tyle znalezienie preparatu nadającego się dla osób o skórze trądzikowej, ale zarazem skłonnej do podrażnień, będzie o wiele trudniejsze.

Rozmaite przypadłości, takie jak choćby atopowe zapalenie skóry, alergie, rozszerzone naczynka, blizny czy przebarwienia, wymagają zastosowania bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Należą do nich dermokosmetyki, czyli preparaty łączące w sobie funkcję leczniczą i pielęgnacyjną. Dostępne są bez recepty i choć czasem pojawiają się na półkach drogerii, to w aptece znajdziemy znacznie większy ich wybór.

Bezpieczeństwo i zaufanie

Warto się w nie zaopatrywać w aptekach również z tego względu, że są tam one przechowywane – a także transportowane na miejsce przeznaczenia – w znacznie lepszych warunkach. Wynika to z ustawowych i zwyczajowych restrykcji, jakim muszą podlegać punkty, w których sprzedaje się leki. Ponadto, w razie ewentualnych wątpliwości zawsze możemy zwrócić się z pytaniem do pracującego w aptece farmaceuty, który będzie osobą znacznie lepiej przeszkoloną i zorientowaną niż pracownik drogerii bądź supermarketu.

Korzystny dla zdrowia skład dermokosmetyków

Kiedy skóra jest młoda, zdrowa i szybko się regeneruje, możemy praktycznie do woli przebierać w bogatej ofercie drogeryjnej, testując kolejne zapachy czy konsystencje kosmetyków. Zawarte w nich składniki chemiczne decydujące o tych właściwościach mogą jednak z czasem oddziaływać na nas niezbyt korzystnie, wywołując chociażby reakcje alergiczne – i to nawet u osób, które zasadniczo nie miewają uczuleń!

Tymczasem w skład dermokosmetyków wchodzi możliwie mało substancji barwiących, zapachowych czy konserwujących, a więc zwiększających ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Apteczne kosmetyki nie tylko więc pomagają uporać się ze złożonymi problemami, ale też zapobiegają ich powstawaniu. Wiele osób ceni także sobie łagodniejszy, mniej drażniący zapach kosmetyków z apteki.

Apteki internetowe

Na koniec koniecznie wspomnieć trzeba również o możliwości zakupu dermokosmetyków w aptece internetowej, takiej jak choćby MIRO APTEKA. Na stronie WWW możemy na spokojnie zapoznać się ze znacznie szerszą niż w przypadku sklepów i aptek stacjonarnych ofertą kosmetyków, porównać je z innymi specyfikami, a także nabyć po korzystniejszej cenie, zapoznawszy się uprzednio z opiniami internautów. Zostając zaś stałym klientem apteki internetowej, będziemy mogli na bieżąco otrzymywać informacje o nowościach i promocjach dotyczących kosmetyków, które nas interesują.