Poduszka ortopedyczna
7 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto korzystać z poduszki ortopedycznej?

Dobra jakość snu to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Trudno jest jednak o optymalny wypoczynek, kiedy dokuczają Ci bóle i uczucie sztywności szyi. W takiej sytuacji pomocna może być poduszka ortopedyczna. Zobacz, jakie są zalety korzystania z niej i na co warto zwrócić uwagę, dobierając odpowiedni model. Zakup odpowiedniego akcesorium może być szansą na pozbycie się przykrych dolegliwości!

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna jest akcesorium do spania o specyficznym kształcie, który ułatwia utrzymanie przez kręgosłup neutralnej pozycji i zachowanie naturalnej krzywizny na odcinku szyjnym. Taki układ pozwala neutralizować napięcie kręgosłupa i zapobiegać nadmiernemu obciążeniu krążków międzykręgowych, co przekłada się na niwelację bólu oraz sztywnienia.

Warto przy tym wiedzieć, że poduszki ortopedyczne:

  • Różnią się kształtem – możesz dopasować odpowiedni do pozycji, w której najczęściej śpisz. Do spania na boku najlepiej nadają się modele o pełnym profilowaniu w kształcie wałka, na którym układa się szyja, gdy śpisz na plecach, możesz wybrać bardziej płaski model z dodatkowym wycięciem, a na brzuchu najlepiej spisze się poduszka w kształcie gwiazdy;
  • są wykonane z materiałów, które na długo zachowują ergonomiczny kształt – mogą to być pianka Visco czy lateks, pokryte welurem albo bawełną.

Jakie są korzyści z używania poduszki ortopedycznej?

Trzeba przede wszystkim podkreślić, że poduszki ortopedyczne sprawdzą się dobrze nie tylko dla osób, które zmagają się z bólem czy sztywnieniem karku. Mogą po nie sięgnąć wszyscy, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej postawy podczas nocnego wypoczynku.

Takie akcesoria, które oferuje np. Strefa Dobrego Snu:

  • zwiększają komfort snu, łagodząc ewentualne napięcia mięśni – to szczególnie ważne, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, albo, wręcz przeciwnie, intensywnie trenujesz,
  • są wykonane z przewiewnych, oddychających materiałów, które zapobiegają przegrzewaniu się latem i zapewniają efektywne odprowadzanie potu,
  • są antyalergiczne – mogą być więc stosowane również przez osoby wrażliwe na kurz, roztocza i inne czynniki drażniące,
  • są odpowiednie także podczas rehabilitacji – odpowiednio dobrany model można wykorzystać np. w czasie fizjoterapii lub przy rekonwalescencji po urazie.

Pamiętaj przy tym, że najlepiej dobrać odpowiedni rodzaj poduszki ortopedycznej wspólnie ze specjalistą. Ekspert przeanalizuje Twoje potrzeby i pomoże Ci dopasować model o odpowiednim kształcie, rozmiarze oraz materiale wykonania.