23 marca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego kosmetyczka to dobry pomysł na prezent dla kobiety?

Kosmetyczka to przedmiot o dość osobistym charakterze. Ważne są nie tylko jej funkcje praktyczne, ale i estetyczne. Dlatego będzie doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej Twojemu sercu kobiety. Funkcjonalna i piękna kosmetyczka może jej służyć do przechowywania wielu użytecznych drobiazgów, jednocześnie ciesząc swoim wyglądem. Jak odpowiednio wybrać taki prezent? Sprawdź!

Kosmetyczkę znajdziemy w większości damskich torebek. Ich zawartość zazwyczaj jest podobna, jednak różnią się wielkością, formą, materiałem wykonania i designem. Ze względu na ogromną różnorodność modeli, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kosmetyczki na prezent. Jaka będzie najlepsza?

Kosmetyczki z kieszonkami i przegródkami

Wybierając kosmetyczkę na prezent, należy wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Ważne, aby posiadała kieszonki i przegródki, które są bardzo praktyczne – niezależnie od wielkości kosmetyczki. Docenią je zarówno kobiety lubiące duże kosmetyczki, jak i te, które korzystają z mniejszych modeli. Kosmetyczka wyposażona w przegródki i kieszonki oprócz tego, że świetnie sprawdzi się w torebce, może również – stojąc na toaletce – pełnić rolę organizatora na kosmetyki i biżuterię.

Taki prezent z pewnością ucieszy podróżujące mamy, które w kieszonkach i przegródkach kosmetyczki będą mogły przechowywać niezbędne podczas wyprawy mokre chusteczki lub plastry dla malucha. Kosmetyczka z kieszonkami wyposażonymi w suwak będzie strzałem w dziesiątkę także w przypadku miłośniczek sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu, które będą mogły przechowywać w nich biżuterię lub inne cenne przedmioty podczas treningu. Piękna kosmetyczka może służyć również jako opakowanie markowego zestawu kosmetyków.

Ponadto wiele kobiet korzysta więcej niż tylko z jednej kosmetyczki. Zazwyczaj mniejszą przeznaczają na podstawowe akcesoria, z których korzystają każdego dnia, a większą zabierają ze sobą dodatkowo w podróż. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać dwie kosmetyczki tak, aby sprawić obdarowywanej nimi kobiecie prawdziwą radość.

Ręcznie szyte kosmetyczki zero waste

Bardzo ważny jest także materiał wykonania. Obecnie oprócz jego jakości i trwałości, warto zwrócić uwagę na pochodzenie. Ciekawym proekologicznym rozwiązaniem jest wybór akcesoriów wykonywanych ręcznie z materiałów pochodzących z recyklingu. Ręcznie szyte kosmetyczki zero waste są piękne i niepowtarzalne, a kupując je można się przyczynić do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Materiały otrzymywane w procesie recyklingu mogą być równie trwałe i wytrzymałe jak inne tkaniny wykorzystywane do produkcji kosmetyczek. Pamiętaj, tylko o tym, aby wybrać model z podszewką z podgumowanej tkaniny typu blackout, która jest łatwa w konserwacji i czyszczeniu oraz – co ważne – nie jest przyszyta do dna kosmetyczki, dzięki czemu można w szybki i prosty sposób pozbyć się nagromadzonych w jej wnętrzu paprochów. Wystarczy ją wytrzepać. Kolejną ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest dodatkowa warstwa tkaniny, która sprawia, że kosmetyczka ma ładny kształt i chroni swoją zawartość przed uszkodzeniem.

Ekologiczne i piękne kosmetyczki dla miłośniczek wyjątkowego designu

Duże znaczenie ma również design. Dobrym rozwiązaniem może być wybór kosmetyczki w bardzo modne ostatnimi czasy geometryczne i kwiatowe wzory.

Jak wyjaśnia przedstawiciel Pracowni Dwa Borsuki: Szyjąc kosmetyczki słuchamy potrzeb naszych klientek. Wiele z nich oprócz funkcjonalności i estetyki, stawia na unikatowy design. Dlatego zależy nam na tym, aby szyte przez nas akcesoria były jedyne w swoim rodzaju. W tym celu chętnie korzystamy z pomocy znajomych artystek i grafików. Oni tworzą niepowtarzalne linorytowe stemple do nadruków, a my odciskamy je pod własnoręcznie prasie zrobionej ze starej Frani. Elementy wykończenia oraz opakowania tworzymy sami, stawiając przy tym na brak zbędnych elementów.