implanty najlepsza metoda uzupelniania ubytkow zebowych
7 marca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego implanty to najlepsza metoda uzupełniania ubytków zębowych?

Współczesna stomatologia oferuje szereg metod pozwalających uzyskać piękne, równe uzębienie. Powszechnie znane są korony, licówki, mosty, a także stałe uzupełnienia umieszczane na tzw. wszczepach śródkostnych. Te ostatnie, określane mianem implantów cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego, bowiem są bardzo trwałe, a ich poprawne wykonanie pozwala osiągnąć naturalny efekt. Dlaczego implanty to najlepsza metoda uzupełniania ubytków zębowych?

Jak przebiega zabieg wstawienia implantów zębowych?

Korzystanie z usług stomatologów specjalizujących się w implantologii jeszcze do niedawna wydawało się osiągalne jedynie w większych miastach. Jednak ze względu na rosnące zainteresowanie tą dziedziną, wstawianie implantów zębowych jest coraz bardziej powszechne również w mniejszych miejscowościach. Zmianie uległa również kwestia dotycząca ceny zabiegu. Choć wstawienie sztucznych korzeni nie należy do najtańszych, jego średni koszt jest niższy w porównaniu do lat poprzednich.

O to, kiedy możemy wykonać zabieg i w jaki sposób przebiega procedura, zapytaliśmy eksperta z poradni stomatologicznej Dental Service w Szczecinie:

Zabieg wstawienia implantów może być przeprowadzony wtedy, gdy mamy do czynienia z pojedynczymi lub mnogimi ubytkami zębowymi. Sztuczne korzenie będą doskonałym rozwiązaniem także w sytuacji, kiedy dana osoba nie posiada stałego, naturalnego uzębienia. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym i jest poprzedzony szczegółowymi konsultacjami z pacjentem, a także wykonaniem zdjęcia pantomograficznego. Wszczepianie implantu wiąże się z koniecznością wywiercenia otworu w kości, w którym umieszczana jest tytanowa śruba. Po przeprowadzeniu procedury ma miejsce regeneracja tkanek, w trakcie której dochodzi do zrośnięcia kości szczęki bądź żuchwy ze śrubą. W zależności od miejsca wykonania implantu, proces może trwać od 3 do 6 miesięcy.

Zalety implantów zębowych

Zabieg wszczepiania implantów zębowych cieszy się rosnącą popularnością ze względu na szereg korzyści, które za sobą pociąga. Nawiązując do wypowiedzi naszego rozmówcy, technika pozwala odbudować zarówno pojedynczy ząb, jak i cały łuk zębowy. Co więcej, implanty mogą stanowić podstawę pod protezę, dzięki czemu znacząco zwiększają komfort jej użytkowania. Implanty są jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku bezzębia, ponieważ zapobiegają postępującemu zanikowi kości szczęki, czemu towarzyszy zwykle zmiana naturalnego kształtu twarzy.

Implanty zębowe są bardzo bezpieczną i skuteczną techniką pozwalającą wypełnić dowolną ilość braków w uzębieniu. Powikłania po zabiegu zdarzają się niezwykle rzadko – aby im zapobiec, należy przestrzegać zasad ustalonych przez lekarza prowadzącego. Jeśli będziemy stosować się do określonych reguł, sztuczne korzenie będą służyły nam do końca życia.