Implanty zebowe najlepszy sposob na braki w szczece
12 stycznia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego implanty stomatologiczne to dobra metoda uzupełniania braków w uzębieniu?

Istnieje kilka sposobów na uzupełnienie braków w uzębieniu. Do niedawna najpopularniejszym sposobem było wykonanie protezy. Protetyka oferuje dużo rodzajów protez, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Natomiast implanty stomatologiczne uważane są za najlepszy, współczesny sposób na odtworzenie uzębienia. Dlaczego? Na czym polega ten sposób uzupełniania braków we własnych zębach?

Implanty jako rozwiązanie uniwersalne

Implanty zębowe instaluje się u różnych osób. Na taki zabieg można się zdecydować zarówno w przypadku utraty wszystkich zębów, jak i jednego. Jeżeli nie ma już wcale zębów, to implanty pomagają utrzymywać mosty i stałe protezy. To samo można zastosować w przypadku braku połowy uzębienia w jednej szczęce. Tak więc różnego kalibru problemy z brakiem zębów da się leczyć z pomocą implantologii.

Bardzo wysoka estetyka

Kolejną zaletą leczenia implantologicznego, przeprowadzanego w takich miejscach, jak BELLA DENT, jest możliwość wyboru zarówno kształtu zębów, jak i ich koloru. W tym wypadku nie trzeba zdawać się na dary natury, ale samodzielnie decydować o tym, jak ma wyglądać uśmiech. Ponadto implanty w odróżnieniu od stałych protez i mostów nie niszczą innych, zdrowych zębów. Nie zachodzi takie zjawisko, jak w przypadku zakładania mostu, gdzie sąsiednie zęby muszą być spiłowane.

Zapobieganie zanikom kości szczęki

Kolejny plus leczenia implantologicznego to fakt, że nie powoduje ono zanikania kości szczęki. W przypadku kompletnych protez kości, które otaczały kiedyś korzeń zęba, z czasem zanikają jako niepotrzebne. Śruba implantu imituje korzeń w sposób doskonały i nie zachodzą procesy zanikowe, jakie zazwyczaj mają miejsce po utracie naturalnych zębów.

Inne aspekty zdrowotne

Implanty zębowe z powodu tego, że zrobione są z właściwych materiałów, głównie z tytanu, nie powodują odrzucenia. Nie występują też reakcje alergiczne, jak to czasem jest w przypadku uczulenia na materiał protezy. Ponadto istnienie prawidłowo osadzonego implantu pozwala na prawidłowe rozłożenia sił żucia. Są one przenoszone na kości, czyli identycznie jak w przypadku istnienia naturalnych zębów.

Nowoczesna stomatologa oferuje również możliwość odbudowy kości. Stosuje się ją w przypadku już zaistniałego zaniku. Specjalny materiał kościotwórczy wprowadzony jest do szczęki i w momencie, gdy zintegruje się z resztą kości, przygotowany jest do umieszczenia w nim śruby tytanowej. Na niej, zgodnie z procedurą wszczepiania implantów, osadza się koronę zęba.