22 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego implanty stanowią najskuteczniejszą metodą uzupełniania ubytków zębowych?

Ubytki zębowe mogą powodować kompleksy związane z ich nieestetycznym wyglądem, ale co ważniejsze, wpływają one negatywnie na stan zdrowia jamy ustnej. Dlatego też wiele osób decyduje się na uzupełnienie ich, co jest zdecydowanie dobrą decyzją. Jedną z metod wykorzystywanych w tym przypadku jest zastosowanie implantów zębowych. Dlaczego jest to skuteczne rozwiązanie? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć.

Czym są implanty zębowe?

Przed zdecydowaniem się na implanty zębowe, warto dowiedzieć się, czym one tak naprawdę są. Otóż tą nazwą określa się śruby wykonane najczęściej z tytanu, które umieszcza się w kości żuchwy lub szczęki. Wkręcenie wpływa na stabilne mocowanie implantów dentystycznych, co jest bardzo ważne, bo mają one służyć przez wiele lat. Śruby imitują korzenie zębów, dlatego kiedy przyjmą się one u danego pacjenta, nakłada się na nie korony lub protezy. Elementy te na pierwszy rzut oka wyglądają tak jak naturalne uzębienie. Aspekt estetyczny jest istotny, ale jeszcze ważniejsze są skutki zdrowotne – implanty wzmacniają pozostałe zęby oraz zapobiegają deformacjom szczęki i żuchwy. Metodę można stosować zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, jak i większej ich liczby.

Zalety implantów dentystycznych

Wiele osób decyduje się na implanty dentystyczne przede wszystkim dlatego, że jest to metoda odznaczająca się niezwykłą trwałością. Elementy te są odporne na zniszczenia i nie zużywają się szybko. Jeśli są dobrze wykonane, przyjmą się do danej jamy ustnej oraz odpowiednio się je pielęgnuje, często nie wymagają wymiany. Kolejną zaletą jest ogromny komfort użytkowania. Po jakimś czasie od zabiegu implanty stomatologiczne można traktować jak naturalne zęby – dotyczy to zarówno sposobu pielęgnacji, jak i braku ograniczeń podczas spożywania pokarmów. Przez pierwsze tygodnie czy miesiące trzeba zachować szczególną ostrożność, aż śruby zrosną się z kością. Jednak po tym czasie można cieszyć się wyleczonym, a także estetycznym uzębieniem, co niewątpliwie doda pacjentowi pewności siebie i nie będzie powstrzymywało go od uśmiechania się.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Implanty stomatologiczne to bardzo skuteczna metoda uzupełniania ubytków zębowych, ale trzeba pamiętać o tym, że aby czerpać z nich korzyści, zabieg musi być poprawnie przeprowadzony. Warto zapoznać się z ofertą gabinetów dentystycznych, na przykład Saska Smile, i omówić ze specjalistą przebieg całego procesu. Konieczne jest też upewnienie się, że u pacjenta nie występują ewentualne przeciwwskazania. Wybór profesjonalisty i dbanie o implanty zapewni oczekiwane rezultaty i pozwoli przez lata cieszyć się nowym, wyleczonym uzębieniem.