4 września 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego HIFU-ultradźwiękowy lifting twarzy oraz laserowe odmładzanie twarzy jest lepszy od operacyjnego

HIFU a także laserowe zabiegi odmładzania twarzy zyskują coraz większą popularność wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Są one bezbolesne i nie wymagają długiej rekonwalescencji, toteż wybierane są chętniej, niż metody operacyjne. Sprawdźcie dlaczego warto zdecydować się na technologię sfokusowanej, wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej lub laserową terapię odmładzania skóry.

O laserowym liftingu

Laserowy lifting twarzy jest metodą delikatniejszą od dermabrazji laserowej i głębokich peelingów chemicznych. Jest kuracją uniwersalną, ponieważ jednocześnie usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne oraz inne efekty fotouszkodzeń, takie jak piegi, pory i rozszerzone naczynka. Zabieg ten jest mało inwazyjny i bezpieczny.

Laserowy lifting twarzy odbywa się z pomocą wiązki światła emitowanej przez specjalne urządzenie produkujące fale różnej długości w różnych kierunkach. Pomaga on pozbyć się skutków fotostarzenia – tłumaczy ekspert reprezentujący Instytut Nowoczesnej Kosmetyki ESTHE. Z kolei technologia sfokusowanej, wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej to najnowocześniejsze rozwiązanie w medycynie. Fala ultradźwiękowa działa precyzyjnie, w najgłębszych warstwach skóry, stymulując ją do gruntownej przebudowy, efekty liftingu skóry są widoczne już po jednym zabiegu.

Laserowy lifting DioLite – na czym polega?

Jednym z rodzajów laserowego odmładzania twarzy jest zabieg fotoodmładzania laserem diodowym DioLite. Polecany jest tym, którzy mają problem ze zwiotczeniem skóry i zmarszczkami oraz osobom pragnącym zapobiegać procesom starzenia. Zabiegowi można poddawać się już od 20. roku życia (wtedy następuje stopniowy zanik kolagenu i elastyny będących głównymi budulcami skóry).

DioLite to zabieg polegający na naświetlaniu skóry twarzy, dekoltu i szyi światłem emitowanym przez laser diodowy. Powoduje ona aktywację fibroplatów i nowego kolagenu oraz nowej elastyny. Co więcej, lifting laserowy DioLite to doskonała profilaktyka dla skóry z problemami naczyniowymi, ponieważ wzmacnia ścianki naczyń i doprowadza do zmniejszenia ich kruchości.

Fotoodmładzanie DioLite przeprowadza się w celu zwiększenia napięcia skóry, modelowania owalu twarzy, wygładzenia nierówności skóry, zapobiegania starzeniu, minimalizacji rumienia oraz znacznej poprawy napięcia skóry. Zabieg nie może być przeprowadzony na opalonej skórze, ani u osób przyjmujących preparaty na bazie tetracykliny i witaminy A. Nie mogą poddawać się mu także kobiety w ciąży i chorzy na choroby nowotworowe.

Ultradźwiękowy lifting HIGU ULTHERA- na czym polega?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które dzięki silnemu zogniskowaniu pozwalają indukować powstanie drobnych punktów koagulacji na wybranych głębokościach, bez naruszania ciągłości naskórka.
Dzięki zastosowaniu aplikatorów o różnej głębokości koncentracji fali, HIFU oddziałuje m.in. w warstwie SMAS, warstwie skóry właściwej, a teraz także w tkance podskórnej tzn. o wile głębiej niż przy technologii Fali Radiowej czy Laserowej. Po jednym zabiegu możemy zaobserwować natychmiastowe napięcie skóry. Efekt ostateczny liftingu jest widoczny po upływie 3 miesięcy.

Lifting laserowy kontra operacyjny

Laserowy lifting twarzy to świetna alternatywa dla liftingu operacyjnego, przede wszystkim ze względu na małą inwazyjność i wspaniałe efekty. Odmładzanie operacyjne twarzy bywa trudne, a dodatkowo mogą po nim wystąpić skutki uboczne, w tym krwiaki, sińce, infekcje, utrata czucia w rękach czy blizny. To tylko niektóre z długiej listy możliwych powikłań, dlatego warto zdecydować się na lifting przeprowadzany z pomocą serii zabiegów laserowych lub jednego zabiegu HIFU.