drenaż limfatyczny
10 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego drenaż limfatyczny jest tak skuteczny w walce z obrzękiem nóg?

Siedzący tryb życia i zbyt mała dawka ruchu przyczyniają się do zastoju limfy. Może pojawić się wówczas uczucie ciężkości  i opuchlizny w różnych częściach ciała, szczególnie opuchlizny kończyn dolnych. Ciało robi się też mało jędrne i „galaretowate”. Pojawia się cellulit i problemy z utratą wagi – szczególnie częste problemy po urodzeniu dziecka. Najlepszym rozwiązaniem na takie problemy jest drenaż limfatyczny. Z poniższego artykułu dowiesz się, na czym polega drenaż limfatyczny i dlaczego jest tak skuteczny.

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Niezwykle często zdarza się, że mimo diet odchudzających nasza waga nie spada, a po długim dniu pracy czujemy się spuchnięte i ciężkie. Co więcej, nawet najdroższe preparaty nie mogą zapobiec pojawieniu się lub zlikwidowaniu cellulitu. Po prostu – w wyniku niewielkiej aktywności fizycznej w organizmie zatrzymuje się woda, limfa i kumulują toksyny metaboliczne. Problemy te szczególnie nasilają się po ciąży. W takich przypadkach najlepszym pomysłem może być seria zabiegów drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny jest rodzajem głębokiego masażu, który wspomaga krążenie krwi i limfy. Wykonywany jest przy pomocy nowoczesnego urządzenia wyposażonego w oddzielne rękawy na: nogi, ręce oraz brzuch i biodra, które uciskają je po kolei w różnym stopniu.

Drenaż limfatyczny przepycha płyn limfatyczny do węzłów limfatycznych, co powoduje, że obrzęki i uczucie ciężkości znika, a skóra nabiera sprężystości i atrakcyjnego wyglądu. Łatwiej też jest zrzucić zbędne kilogramy, gdyż drenaż limfatyczny  wspomaga także nasz metabolizm. Oczywiście, warto wspomagać go nowoczesnymi preparatami informacyjnymi MARION: LYMMEX i META, które intensyfikują skuteczność drenażu limfatycznego: wspomagają usuwanie zbędnych produktów metabolizmu i mają wpływ na szybkość przepływu limfy.

Decydując się na wykonanie drenażu limfatycznego, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jakim jest funkcjonujące od wielu lat Podlaskie Centrum Promocji Zdrowia MagMed. Ten ośrodek nowoczesnej medycyny naturalnej oferuje wśród wielu usług także zindywidualizowane terapie odchudzające i oczyszczające organizm, w tym także drenaż limfatyczny, który jest uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów w walce z cellulitem, opuchliznami, otyłości i utratą jędrności. Warto wiedzieć, że drenaż limfatyczny wskazany jest także – z odpowiednimi preparatami i odpowiednią dietą – w procesie detoksykacji organizmu, gdyż niezwykle przyspiesza proces oczyszczania organizmu ze zgromadzonych toksyn.

Jakie są korzyści wynikające z drenażu limfatycznego?

Drenaż limfatyczny jest bezbolesny i nieinwazyjny. Jest zabiegiem w czasie którego można się odprężyć i zrelaksować, a jednocześnie odnieść konkretne korzyści:

  • pozbyć się obrzęków, spowodowanych zastojem limfy,
  • wspomóc pracę układu limfatycznego i układu krążenia,
  • zapobiec pojawieniu się cellulitu lub zmniejszyć już istniejący cellulit,
  • ujędrnić ciało,
  • schudnąć,
  • zmniejszyć otyłość brzuszną i pośladkową,
  • oczyścić organizm z produktów  metabolizmu,
  • poprawić samopoczucie.