laserowa depilacja
22 marca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego depilacja laserowa jest lepsza od tradycyjnej?

Niejedna kobieta marzy o tym, żebym jej nogi były gładkie i pozbawione nieestetycznych włosków. Istnieje kilka metod depilacji – tradycyjne, czyli golenie skóry maszynką bądź wyrywanie włosków za pomocą ciepłego wosku, oraz nowoczesne, takie jak depilacja laserowa. W niniejszym tekście pokażemy kilka powodów, dla których technologia wygrywa z tradycją.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg oparty o zjawisko fototermolizy, czy przemiany energii świetlnej w cieplną – mówi specjalista gabinetu MW Clinic –  Do wykonania depilacji wykorzystuje się specjalne głowice, emitujące wiele skupionych wiązek światła, które zostają zaabsorbowane przez melaninę, czyli ciemny barwnik włosów. Po wniknięciu w głąb włosa światła przemienia się w ciepło, które wypala włos wraz z cebulką, nie powodując jednak żadnych obrażeń dla tkanki skóry. Głowica lasera posiada dodatkowo nakładkę chłodzącą, która łagodzi ewentualne podrażnienia.

Depilacja tradycyjna a laserowa

Istnieje kilka powodów, dla których depilacja laserowa jest lepszą metodą usuwania niechcianych włosków. Najważniejsze z nich to:

  • Wysoka skuteczność i trwałość efektu – w przeciwieństwie do depilacja tradycyjnej z wykorzystaniem maszynki, laser pozwala usunąć nie tylko włoski wyrastające powyżej powierzchni skóry, ale równie znajdujące się poniżej cebulki. Dlatego nie ma potrzeby powtarzania zabiegu co kilka tygodniu. Wystarczy co około rok zgłosić się na tak zwany zabieg utrwalający, w czasie którego usuwane są cebulki, które zdazyły w tym czasie się zregenerować.
  • Bezpieczeństwo dla zdrowia – w czasie zabiegu depilacji laserem nie występują żadne skutki uboczne, skóra nie ulega podrażnieniom jakie mogą wystąpić podczas depilacji maszynką bądź woskiem. Może być on stosowany wszędzie, w tym również w okolicy bikini, na twarzy bądź pod pachami.

Ograniczenia depilacji laserowej

Depilacja laserowa, choć bardzo skuteczna i bezpieczna, nie jest pozbawiona wad. Warto pamiętać, że skuteczność zabiegu uzależniona jest w dużej mierze od właściwości włosów – najlepsze efekty osiąga się z włosami ciemnymi i grubymi. Spowodowane jest to wysoką zawartością melaniny. Z drugiej strony zabieg nie jest zalecany osobom o ciemniejszej karnacji, gdyż wysoka zawartość barwnika w skórze może prowadzić do jej nadmiernego podrażniania. Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do zabiegu – skóra musi być zdrowa i niepodrażniona, wszelkie ranki, powstające m.in. w wyniku samodzielnej depilacji w domu stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.