depilacja pastą cukrową
8 marca 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Depilacja pastą cukrową krok po kroku

Istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się owłosienia z nóg, rąk, okolic bikini czy spod pach. Jednak ci, którzy stosują depilację, chcą, by jej efekt utrzymywał się jak najdłużej. Dlatego użycie tradycyjnej maszynki zwykle nie wchodzi w grę – włoski na skórze pojawiają się niemal błyskawicznie po goleniu. Osoby oczekujące długotrwałego i estetycznego efektu powinny zdecydować się na depilację pastą cukrową. Jak się ją wykonuje?

Depilacja pastą cukrową – na czym polega?

Depilacja pastą cukrową odbywa się z wykorzystaniem całkowicie naturalnych preparatów. Głównymi składnikami takiej pasty są cukier, woda oraz kwas cytrynowy. Dlatego też ten sposób usuwania owłosienia jest preferowany przez wszystkich tych, którzy cenią sobie stosowanie jedynie naturalnych kosmetyków.

Dzięki wykorzystaniu pasty cukrowej można pozbyć się owłosienia na nawet trzy tygodnie. Jest ona znacznie przyjaźniejsza dla skóry niż dobrze znany wszystkim wosk. Pasta przykleja się jedynie do włosów, co sprawia, że na ciele nie pojawiają się podrażnienia.

Efektem takiej depilacji nie będą także wrastające włoski lub – co gorsza – zapalenie mieszków włosowych. Jest ona idealna to tego, aby usuwać owłosienie z nóg, rąk, czy ze zdecydowanie delikatniejszych miejsc intymnych.

Zalety pasty cukrowej były znane także w starożytności – już wtedy wykorzystywano ją do depilacji. Jednak obecnie metoda ta przeżywa swój renesans. Trudno się temu dziwić, gdyż jest małoinwazyjna, a jednocześnie zapewnia satysfakcjonujący i długi efekt” – mówi specjalistka ze Studia Urody Naturel.

Jak przebiega depilacja pastą cukrową?

Istnieją dwa sposoby depilacji pastą cukrową – na ciepło oraz na zimno. Depilacja na ciepło wymaga wcześniejszego podgrzania przygotowanej mieszanki. Musi mieć ona spójną, ale ciągnącą się konsystencję. Cienką warstwę pasty należy nanieść na wybrane miejsce przy pomocy szpatułki. Powinna ona być aplikowana w kierunku przeciwnym do porostu włosów. Kolejnym krokiem jest przyklejenie paska do depilacji. Po chwili należy oderwać ten pasek w kierunku zgodnym do porostu włosów. Resztki cukru znajdujące się na skórze można szybko usunąć ciepłą wodą.

 W przypadku depilacji na zimno pasta musi być na tyle chłodna, aby miała konsystencję plasteliny. Właśnie w takiej formie rozprowadza się ją na skórze – także w kierunku przeciwnym do porostu włosów. Po chwili od przyklejenia do niej plastra zrywa się go w taki sam sposób, jak podczas depilacji na ciepło.

Po wykonanym zabiegu warto zatroszczyć się o skórę i zastosować oliwkę lub wodę różaną.