28 marca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa. Zalety laserowego usuwania owłosienia

Wszystkie tradycyjne metody depilacji, takie jak stosowanie wosku, kremu czy maszynki do golenia, łączy jedna cecha – ich efekt jest krótkotrwały. Oznacza to, że w tym przypadku owłosienie zostaje usunięte jedynie tymczasowo. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, warto skorzystać z epilacji, a dokładnie depilacji laserowej. Na czym polega ta metoda i jakie są jej zalety?

Laserowe usuwanie owłosienia. Jak to się odbywa?

Zanim przejdziemy do omówienia korzyści, jakie płyną ze stosowania depilacji laserowej, przyjrzyjmy się bliżej samej tej metodzie. Na czym ona polega?

Depilację laserową przeprowadza się przy użyciu zaawansowanego technologicznie lasera, który posiada dwie głowice diodową oraz aleksandrytową. – Tłumaczy ekspert z gabinetu kosmetologicznego Estetic w Rzeszowie. – W naszym gabinecie wykorzystujemy w tym celu laser Soprano ICE. W praktyce polega to na tym, że laser emituje fale, które oddziałują na skórę właściwą. Podgrzewanie tkanek powoduje uszkodzenie mieszków włosowych. Odpowiednio dobrane parametry zabiegowe oraz długość fali pozwolą nam usunąć niechciane owłosienie na stałe. Zaleca się przy tym wykonanie serii kilku zabiegów, zwykle od sześciu do ośmiu, by uzyskać efekt gładkiej skóry.

Zaletą tej innowacyjnej technologii jest fakt, iż zapewnia ona doskonałe efekty niezależnie od fototypu skóry, również w przypadku usuwania jasnych włosów, które nie posiadają dużo barwnika (musimy pamiętać, że laser nie widzi włosa, tylko melaninę, która jest odpowiedzialna za kolor włosa – im jest jej więcej, tym włos jest ciemniejszy).

Depilacja laserowa. Dlaczego warto?

Omówiona wyżej metoda laserowego usuwania owłosienia niesie ze sobą wiele korzyści. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • skuteczność – zastosowanie precyzyjnego sprzętu w gabinecie kosmetologicznym daje gwarancję długotrwałego pozbycia się niechcianego owłosienia,
  • szerokie możliwości zastosowania – depilacja laserowa może zostać przeprowadzona nie tylko na nogach czy pod pachami, ale także w okolicach stref intymnych oraz w innych obszarach ciała,
  • bezpieczeństwo i komfort zabiegów – profesjonalny sprzęt i nowoczesna technologia sprawiają, że zabieg laserowego usuwania owłosienia jest bezpieczny i mało bezbolesny (istotne znaczenie ma tu funkcja chłodzenia powierzchni skóry), a do tego krótki.

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej zalety depilacji laserowej, nie dziwi fakt, że ta innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na uzyskaniu długotrwałego efektu gładkiej skóry.