25 stycznia 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, zajmującym się jakością życia ludzi zdrowych, przez działania zapobiegawcze. Mają one na celu przede wszystkim profilaktykę starzenia skóry oraz przeprowadzenie działań rekonstrukcyjnych, zmierzających do odtworzenia stanu sprzed tego procesu. Stosowane procedury są nieinwazyjne i mają za zadanie poprawić atrakcyjność fizyczną. Czym dokładnie zajmuje się medycyna estetyczna?

Ciesząca się  wyjątkową popularnością w ostatnich latach w Polsce medycyna estetyczna zajmuje się profilaktyką starzenia się skóry, a także oferuje zabiegi, mające za zadanie spowolnić ten proces. Nieinwazyjne zabiegi odmłodzą skórę, poprawią jej kondycję oraz zniwelują defekty estetyczne. Dzięki nim pozbędziemy się blizn, rozstępów czy poprawimy zapadnięte policzki. Przyjrzyjmy się bliżej medycynie estetycznej.

Wskazania do zabiegów

Wskazaniami do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej będzie wiotka i sucha skóra, zmarszczki mimiczne, zmarszczki utrwalone, bruzdy czy nieregularny owal twarzy. Medycyna estetyczna poradzi sobie także z asymetrycznymi ustami, przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi i pooperacyjnymi, rozstępami, rozszerzonymi naczynkami czy rumieniem.

Do gabinetów kosmetycznych, takich jak Prywatna Praktyka Lekarska Estetica, powinny zgłosić się osoby borykające się z nadmierną tkanką tłuszczową, nadmiernym owłosieniem, nadpotliwością, cellulitem czy wypadającymi włosami.

Najpopularniejsze zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej

Wachlarz zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej jest dosyć szeroki i obejmuje różnego rodzaju procedury. Największą jednak popularnością cieszą się trzy podstawowe zabiegi:

  • zastrzyki z toksyny botulinowej
  • peeling chemiczny
  • kwas hialuronowy

Zastrzyki z toksyny botulinowej wstrzykuje się w mięśnie w twarzy po to, aby poprawić jej wygląd. Niweluje on zmarszczki, bruzdy i kurze łapki. Wstrzyknięty w mięśnie osłabia je, w efekcie czego nie generują one nowych zmarszczek mimicznych.

Peeling chemiczny zdobywa wśród klientek salonów kosmetycznych coraz większe uznanie, głównie ze względu na jego dobroczynne efekty. Usunie przebarwienia, zaskórniki, blizn oraz rozstępy. Skutecznie odmłodzi i odświeży naszą skórę, wyraźnie poprawiając wygląd twarzy.

Trzecim, najbardziej popularnym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej, są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Ten występujący naturalnie w skórze biopolimer wiąże wodę w skórze, nie pozwalając jej wyschnąć. Dzięki jego właściwościom, zabiegi z użyciem kwasu wypełniają ubytki w skórze, nawilżają ja, wypełniają zmarszczki, ulepszają kształt twarzy oraz modelują usta i policzki.