ginekologia estetyczna
2 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna obejmuje zabiegi przeprowadzane w obszarze narządów płciowych, zarówno korygujące wygląd, jak i poprawiające funkcjonowanie tych narządów u kobiet. Są to zazwyczaj nieinwazyjne metody, np. z wykorzystaniem światła laserowego. W niniejszym artykule przyjrzymy się, czym zajmuje się ginekologia estetyczna oraz w jaki sposób może pomóc kobietom m.in. z problemem nietrzymania moczu.

Krótko o ginekologii estetycznej

Stosunkowo młoda dziedzina zabiegowa, jaką jest ginekologia estetyczna, może pomóc kobietom, które zmagają się z wieloma dolegliwościami. Szereg zabiegów, które są oferowane w ramach tej specjalizacji to nie tylko zabiegi poprawiające wygląd, ale również gwarantujące polepszenie funkcji seksualnych, poprawę funkcjonowania narządów płciowych, komfort fizyczny i psychiczny. Nie da się bowiem ukryć, że wysiłkowe nietrzymanie moczu albo zbyt mała elastyczność pochwy spowodowana porodami lub naturalnymi procesami starzenia, może być powodem utrudniającym czerpanie przyjemności z życia i seksu. A tymczasem pomóc może krótki i nieinwazyjny zabieg z użyciem lasera, po którym od razu można wrócić do wykonywania codziennych czynności.

Profilaktyka nietrzymania moczu

Jednym z zabiegów wykonywanych w ramach ginekologii estetycznej w klinice medycyny Estetycznej RENEW Clinic w Białymstoku jest leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg z wykorzystaniem lasera jest nieinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, a co więcej, zazwyczaj wystarczy jeden, by długotrwale i skutecznie przywrócić funkcję trzymania moczu. Polega na termicznym napięciu i obkurczeniu błony śluzowej przedsionka pochwy, obszaru wzdłuż przedniej ścianki pochwy, ujścia pęcherza moczowego oraz samego pęcherza. Jedynym zaleceniem po zabiegu jest konieczność powstrzymania się od uprawiania seksu przez co najmniej miesiąc – poza tym do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotowywać.

Zabieg obkurczania pochwy

Inną dolegliwością, z którą często zmagają się kobiety po porodzie lub w okresie menopauzy, jest zwiotczenie kanału pochwy. Tu również z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna oraz laser. Nieinwazyjny zabieg pozwala na poprawę elastyczności pochwy, a tym samym na zwiększenie satysfakcji seksualnej. Podobnie jak w przypadku leczenia nietrzymania moczu, efekt ujędrnienia uzyskuje się dzięki efektowi termicznemu w tkankach śluzówki pochwy. Zabieg jest efektywny oraz bezpieczny, a od razu po jego wykonaniu można wrócić do codziennych czynności i cieszyć się intensywniejszymi doznaniami podczas seksu.