Endermologia
7 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym zajmuje się endermologia?

Bezinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz ujędrnienie skóry – to trzy najważniejsze efekty, jakie pozwala osiągnąć endermologia. Zabiegi z zakresu endermologii wykonuje się na różnych częściach ciała i dla osiągnięcia rozmaitych efektów: od wymodelowania sylwetki, przez wygładzenie tzw. pomarańczowej skórki, po odmłodzenie skóry twarzy i szyi.

Co to jest endermologia?

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, który wykonuje się z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Głowica ssąca wyposażona w dodatkowe rolki oddziałuje na skórę podobnie jak masaż limfatyczny, tyle że znacznie intensywniej. Co to znaczy w praktyce? Zabieg skutkuje natychmiastową poprawą krążenia krwi i limfy w organizmie, w związku z czym znikają wszelkie obrzęki. Jednocześnie rozbiciu ulegają wszelkie złogi, które ujawniają się na skórze pod postacią pomarańczowej skórki. Z tego powodu endermologię wykorzystuje się podczas zabiegów na cellulit oraz do modelowania sylwetki.

Endermologia – nie tylko do walki z cellulitem

Redukcja tkanki tłuszczowej to nie jedyny efekt masażu podciśnieniowego. Endermologia przyspiesza metabolizm w skórze, co przyspiesza jej regenerację. Jednocześnie wzrasta zdolność do produkcji kolagenu. Procesy zachodzące na poziomie komórkowym można obserwować gołym okiem – manifestują się w postaci jędrnej, wyraźnie wygładzonej skóry. Właśnie dlatego endermologię warto wykonywać również na twarzy i szyi. Taka możliwość pojawiła się wraz z nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają na dostosowanie siły zabiegu do wybranej partii ciała. W lubelskiej klinice medycyny estetycznej SQINIC używany jest sprzęt ENDERMOLOGIE® LPG ALLIANCE z sensorem ASI, dzięki któremu specjalista może idealnie dostosować zabieg do wrażliwości skóry.

Warto pamiętać, że metoda endermologii została opracowana z myślą o zastosowaniach terapeutycznych. Zabiegi urządzeniem podciśnieniowym oryginalnie pomagały w rehabilitacji osób ze schorzeniami układu ruchowego, a wygładzenie i ujędrnienie skóry było nieoczekiwanym skutkiem ubocznym. Również obecnie endermologię stosuje się w terapii osób, które borykają się np. ze sztywnością mięśni i zapaleniami ścięgien. Masaż podciśnieniowy przynosi ulgę w bólu, poprawę wyglądu i samopoczucia – jak każdy masaż również endermologia powoduje uwalnianie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Zabiegi wykonywane nowoczesnym sprzętem i dostosowane do potrzeb klienta są nie tylko bezpieczne, skuteczne i bezbolesne, ale też po prostu bardzo przyjemne.