manicure-pedicure
25 września 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym się różni manicure od pedicure?

Manicure i pedicure to zabiegi pielęgnacyjne, z których chętnie korzystają już nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Manicure to pielęgnacja dłoni, a pedicure – pielęgnacja stóp. A czy manicure i pedicure różnią się od siebie czymś więcej niż obszarem ciała, który poddawany jest pielęgnacji? W artykule sprawdzimy, jak wyglądają te zabiegi w wersji podstawowej krok po kroku, a dodatkowo – czego więcej w ofercie salonów możemy się spodziewać.

Manicure i pedicure podstawowy krok po kroku

Wstęp do naszego artykułu należy przedłużyć – podstawowy zabieg pielęgnacyjny każdy klient salonu może definiować nieco inaczej. Podobnie jest z definiowaniem pojęcia „ubrać się”, bo może to być założenie na siebie czegokolwiek, a może to być założenie idealnie pasujących do siebie ubrań z dodatkami, w których wyglądamy świetnie. Mówiąc o podstawowym manicure i pedicure mamy na myśli zabiegi, które nadadzą paznokciom i ich okolicom estetycznego, zdrowego wyglądu. Oba zabiegi rozpoczynamy od dokładnego zmycia starego lakieru z paznokci. Następnie skracamy paznokcie odpowiednim pilnikiem – jak mówi nam przedstawicielka gabinetu Tutti Beauty z Gliwic, najlepiej sprawdza się do tego pilnik papierowy. Kolejny krok to zamknięcie, wygładzenie płytek paznokci pilnikiem szklanym lub ceramicznym, a dalej użycie polerki. Skórki wokół paznokci powinny zostać przygotowane do wycięcia płynem zmiękczającym, który stosujemy zgodnie z instrukcją. Gdy są miękkie, odsuwamy je delikatnie drewnianym patyczkiem i wycinamy nadmiar skórek ostrymi cążkami. Teraz wystarczy posmarować paznokcie dłoni lub stóp oliwką – i gotowe… choć nie zawsze, bo w niektórych gabinetach kosmetycznych w cenę podstawowego manicure i pedicure wliczone jest także malowanie paznokci bezbarwnym lub kolorowym lakierem.

Manicure i pedicure w wersji rozszerzonej

Do podstawowego manicure i pedicure możemy zafundować sobie dodatkowo kilka innych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Może to być pielęgnacyjne dopełnienie zabiegiem parafinowym albo odwrotnie – rozpoczęcie wizyty w salonie od manicure lub pedicure SPA. Gabinety kosmetyczne w pozycjach swoich ofert na dłonie i stopy pod nazwą manicure lub pedicure prezentują także stylizację paznokci. Obecnie najmodniejszy trend to tzw. hybrydy, które utrzymują się na paznokciach nawet do 21 dni. Na odpowiednio przygotowane paznokcie nakładana jest baza, którą utwardzamy w specjalnej lampie. Dalej nakładamy warstwę lakieru, którą również utwardzamy – i powtarzamy ten krok, by uzyskać równomierne krycie. Następnie nakładamy warstwę wykańczającą, utwardzamy i gotowe. Zatem czym różni się manicure od pedicure poza obszarem pielęgnacji? – W zasadzie niczym, jednak warto wspomnieć, że osoby, które mają problem z twardą, szorstką skórą na stopach mogą potrzebować nieco większej interwencji, niż jedynie nadawanie kształtu paznokciom i usuwanie skórek. Może to być na przykład złuszczenie skóry pumeksem, czy zabieg specjalną frezarką – jednak z takimi krokami bez trudności możemy sobie poradzić w domu. Grunt to regularna pielęgnacja, o czym należy pamiętać.