mezoterapia
3 stycznia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej jest metodą odmłodzenia skóry twarzy. Zwana jest również mezoterapią iniekcyjną, ponieważ w trakcie jej wykonywania substancje odżywcze są wstrzykiwane cienką igłą. W ten sposób można podawać składniki nawilżające, witaminy, aminokwasy, a także kwas hialuronowy. Bezpośrednie podanie w głąb skóry właściwiej pozwala preparatom zadziałać w miejscu, które najbardziej tego potrzebuje.

Mezoterapia igłowa jest obecnie nie tylko bardzo popularną metodą odmładzania cery. Przeprowadzenie zabiegu pozwala również likwidować tkankę tłuszczową, cellulit, rozstępy i przebarwienia, a nawet stymulować mieszki włosowe do wzrostu.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg mezoterapii?

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej? Na wspomnianym już wstrzyknięciu pod skórę specjalnie przygotowanej, sterylnej mieszanki. W jej skład wchodzą składniki niezbędne odbudowie, odżywieniu i rewitalizacji skóry twarzy albo ciała pacjenta. Głębokość wbicia igły zależy od celu terapii, zwykle nakłucia wykonywane są na głębokość 1 do 4 mm. Odstępny między nimi wynoszą 5 mm.

Klient poddający się zabiegowi może odczuwać dyskomfort. Aby ograniczyć nieprzyjemne doznania, podaje się znieczulenie miejscowe w postaci maści z lidokainą. Dzięki temu zmniejszają się bolesne odczucia.

Przeprowadzenie mezoterapii igłowej zajmuje około 45 minut. Jeżeli pacjent jest wrażliwy i konieczne jest zaaplikowanie kremu znieczulającego, czas ten wydłuża się do około 80 minut. Co istotne, zabieg nie wyłącza z codziennych aktywności. Od razu można wrócić do normalnego funkcjonowania. W miejscu dokonywania iniekcji mogą pojawić się krwiaki, drobne zasinienia i ślady nakłuć. Skóra powinna wrócić do siebie kilka dni po mezoterapii.

Efekty mezoterapii igłowej

Efekty mezoterapii igłowej nie wiążą się jedynie z podawaniem specjalnych preparatów. Również same mikronakłucia zmuszają naskórek do regeneracji, powodując pobudzenie oraz odbudowę włókien kolagenu. Co za tym idzie, skóra pacjenta odzyskuje blask i jędrność, jest skutecznie zrewitalizowana. Zmarszczki są zredukowane, a kontu twarzy znowu staje się wyraźny.

Regularne przeprowadzanie zabiegów będzie nas skutecznie chronić przed przykrymi objawami starzenia się – dodaje nasz rozmówca z gabinetu medycyny estetycznej Bellazone w Częstochowie.

Jak często wykonywać mezoterapię? Zwykle potrzebnych jest od 4 do 6 zabiegów. Są wykonywane co 7, maksymalnie 21 dni. Później należy przeprowadzić zabieg przypominający, zgłaszając się do gabinetu medycyny estetycznej co 3-4 miesiące. Pamiętając o tych zaleceniach, na pewno nie będziemy żałować przeprowadzenia mezoterapii igłowej.