Czym jest zabieg hydrabrazji
18 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym jest zabieg hydrabrazji?

Wiele kobiet na różnych etapach swojego życia decyduje się poddać pewnym zabiegom pielęgnacyjnym. Bardzo dużą popularnością wśród nich cieszą się te, które polegają na złuszczaniu i usuwaniu martwego naskórka, głównie z twarzy. Jednym z nich jest hydrabrazja. Na czym dokładnie polega ten zabieg? I dlaczego jest tak chętnie wybierany przez kobiety w różnym wieku?

 

Hydrabrazja – na czym polega?

 

Hydrabrazja polega na oczyszczaniu i złuszczaniu skóry przy pomocy roztworu soli fizjologicznej, który stosuje się pod ciśnieniem. Jego stężenie dobiera się do stanu skóry pacjenta, jak i oczekiwanych efektów. Taki zabieg ma przede wszystkim za zadanie odświeżyć, nawilżyć, a także ochłodzić skórę. Duża jego zaleta to bezbolesność, jak i brak skutków ubocznych. Jest to zdecydowanie najłagodniejsza metoda pozbywania się martwego naskórka, którą poleca się zwłaszcza osobom o delikatnej lub problematycznej cerze.

 

W jaki sposób wykonuje się hydrabrazję?

 

Hydrabrazję wykonuje się z pomocą głowic ścierających naskórek, które najczęściej mają formę pierścieni ściernych. To, jak będą duże, zależy od fragmentu skóry, jaki ma być przez nie objęty. O doborze odpowiedniej głowicy decyduje kosmetyczka. Ważnym momentem całego procesu jest wstępne oczyszczanie skóry, a więc dokładne zmycie makijażu i przeprowadzenie peelingu kawitacyjnego. Dopiero potem przechodzi się do hydrabrazji z użyciem specjalnego roztworu z wody mineralizowanej. Na końcu przeprowadza się tzw. infuzję wodorową, która umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. Taki zabieg trwa od 60 do 90 minut. Zaraz po nim mogą pojawiać się zaczerwienienia, ale znikają maksymalnie do 3 dni.

 

Kiedy warto skorzystać z hydrabrazji?

 

Hydrabrazja jest zabiegiem, który można stosować niezależnie od pory roku oraz typu skóry. Zaleca się go szczególnie osobom mającym problemy z trądzikiem. To niedrogi sposób na dotlenianie oraz odżywianie skóry. Nie przeprowadza się go tylko u osób, które zmagają się z nowotworami skóry, stanami zapalnymi czy naczyniakami. Warto zwracać również na niezagojone rany. Choć hydrabrazja to zabieg bezinwazyjny, warto, aby skóra podczas jego wykonywania była nienaruszona. Taki zabieg można wykonać w większości salonów kosmetycznych. Firma Black Berry Beauty wskazuje jednak na to, aby wybierać profesjonalne usługi, a także korzystać z pomocy specjalistów, którzy ocenią, co będzie najlepsze dla danej skóry.

 

Hydrabrazja to jeden z zabiegów kosmetycznych polegających na usuwaniu martwego naskórka. Wpływa on znacząco na odświeżenie i nawilżenie skóry. To dlatego warto wdrożyć go w życie jako jeden z elementów dbałości o cerę.