trychologia
15 czerwca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym jest trychologia?

Wraz z rozwojem człowieka, rozwijają się również wynalezione oraz praktykowane przez niego dziedziny. Jedną z nich jest nauka. Można właściwie powiedzieć, że to jedna z dyscyplin, która rozrasta się najszybciej. To bardzo ważne nie tylko w dzisiejszych czasach, ale również dla przyszłości ludzkości. Naukowcy i specjaliści wciąż pracują nad nowymi specjalnościami, mogącymi pomóc oraz ułatwić nam życie.

Co to jest trychologia?

Trychologia jest jedną z najnowszych dziedzin nauki. Rozwija się prężnie na całym świecie. Niestety trudno jednoznacznie wskazać jej miejsce. Można powiedzieć, że to gałąź pomiędzy kosmetologią, a medycyną estetyczną. Taką klasyfikację potwierdzają światowe standardy kształcenia w tej właśnie profesji. Trychologia powstała dzięki specjalistom w odpowiedzi na potrzeby coraz większej liczby ludzi. Ma to związek z rosnącą skalą problemów, dotykających skóry głowy oraz włosów. To z kolei łączy się z ciągłym postępem cywilizacyjnym. Ta dziedzina nauki ma za zadanie wspieranie leczenia farmakologicznego, a czasem nawet jego zastąpienie. Trycholog potrafi wskazać korzystne terapie przy problemach występujących z owłosioną skórą głowy, a także przeprowadza zabiegi, które mają na celu upiększenie i pielęgnację włosów. Trzeba powiedzieć, że trychologia to obszar nauki, na którą czekało wielu ludzi. Specjalista w tej dziedzinie może pomóc osobom, które skarżą się na nadmierne wypadanie włosów, ich przerzedzenie czy nawet łysienie. Innymi, bardzo częstymi problemami, z którymi nie radzą sobie tradycyjne szampony czy lekarze, jest też zbyt tłusta lub zbyt sucha skóra głowy, ciężki do usunięcia łupież czy włosy zniszczone na skutek różnych zabiegów, takich jak ich zbyt częste farbowanie.

Specjalność: trycholog

Ta specjalność jest jedną wielu oferowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jest ona dostępna dla studentów studiów drugiego stopnia, czyli magisterskich, na kierunku kosmetologia. Absolwent po ukończeniu studiów o tej specjalności potrafi między innymi odpowiednio dobrać terapie, mające za zadanie poprawić kondycję włosów oraz skóry głowy. Podczas studiów przyswaja on również wiedzę odnośnie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i planowania programów, mających za zadanie wzmacnianie włosów.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi stawia na przyszłościowe kierunki oraz całkiem nowe specjalizacje. Dba o przyszłość swoich studentów, dlatego podczas trwania studiów zapewnia im nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również praktyczne. Co prawda trychologia to jedna z najnowszych dziedzin nauki, jednak już teraz wiadomo, że będzie ona bardzo ważna i będzie pełniła kluczowe zadania w dbaniu o owłosioną skórę głowy. Trycholog pomoże wszędzie tam, gdzie kosmetyczka lub lekarz dermatolog zwyczajnie nie będą wiedzieli, co doradzić klientowi czy pacjentowi. Nauka cały czas się rozwija, a dowodami na to są coraz to nowe dziedziny oraz rozwiązania.