ozonoterapia
7 stycznia 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym jest ozonoterapia stosowana w stomatologii?

W dziedzinie medycyny i stomatologii nieustannie wprowadzane są nowe metody leczenia. O niektórych z nich można powiedzieć, że są skuteczne i potwierdzone, gdyż dają oczekiwane rezultaty, inne natomiast są jeszcze na etapie testowania i wdrażania. Wśród innowacyjnych metod, które są już dobrze zbadane i szeroko stosowane w medycynie i stomatologii, na uwagę zasługuje ozonoterapia.

Jest to nowa metoda wykorzystywana do leczenia próchnicy i tkanek miękkich. Jest bezbolesna, gdyż nie uszkadza zdrowych tkanek zęba. Stomatolodzy potwierdzają również, że jest bezpieczna, także dla małych dzieci i kobiet w ciąży.

Ozonoterapia znalazła się w ofercie niektórych nowoczesnych gabinetów dentystycznych. Jednym z nich jest placówka stomatologiczna Viscardi, która prezentuje swoją bogatą ofertę na stronie internetowej viscardi.com.pl. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, mający swoją siedzibę w Tychach. Posiada własne laboratorium oraz zaplecze zabiegowe. Oferta kliniki obejmuje wszystkie nowoczesne dziedziny stomatologii, takie jak leczenie zachowawcze, chirurgiczne, protetyczne oraz periodontologiczne, czyli leczenie chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Pacjenci mogą uzyskać również profesjonalną pomoc w zakresie ortodoncji, implantologii oraz endodoncji. Na uwagę zasługuje ponadto stomatologia dziecięca, gdyż pracujący w placówce stomatolodzy mają doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Różnorodność oferty umożliwia zespół doświadczonych specjalistów z poszczególnych dziedzin.

Lekarze pracujący w klinice Viscardi stawiają na stały rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i sympozjach w kraju i za granicą. Najwyższą jakość usług gwarantuje indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz kompleksowość leczenia.

Wprowadzenie do oferty placówki ozonoterapii umożliwia leczenie takich chorób i zmian, jak np. bolesne zapalenia, parodontoza, afty i opryszczka. Leczenie przebiega w zdumiewająco krótkim czasie, a pacjenci nie są obciążeni jego długotrwałym skutkiem. Leczenie polega na zaaplikowaniu ozonu na ognisko chorobowe. Ozon działa silnie bakteriobójczo i nie powoduje skutków ubocznych. Podczas zabiegu wyjątkowo szybko usuwane są groźne dla zdrowia wirusy, bakterie i grzyby. Ponadto ozon zapobiega komplikacjom po zabiegach chirurgicznych.

Ten innowacyjny sposób leczenia jest nieco droższy od konwencjonalnego, jednak daje wymierne korzyści. Ozonoterapia zyskuje coraz więcej zwolenników i znajduje szerokie zastosowanie w stomatologii. W periodontologii za pomocą ozonu leczone są zapalenia dziąseł i przyzębia, afty, opryszczki oraz kandydoza jamy ustnej. W stomatologii zachowawczej właściwości bakteriobójcze ozonu wykorzystywane są do dezynfekcji ubytków próchnicowych oraz miazgi zębów. W endodoncji ozon znalazł zastosowanie do wyjaławiania kanałów korzeniowych. W implantologii i chirurgii stomatologicznej natomiast ozon jest stosowany do leczenia zakażonych i źle gojących się ran.

Ozon jest gazem o cząsteczce zbudowanej z 3 atomów tlenu. Ozonoterapia znalazła zastosowanie także w różnych dziedzinach medycyny, m.in. w leczeniu ran zainfekowanych, reumatyzmu, chorób nowotworowych, układu krążenia oraz innych chorób przewlekłych.

Aplikacja ozonu w klinice Viscardi przebiega w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Placówka posiada nowoczesny sprzęt. Więcej o ofercie kliniki dowiedzieć się można na stronie internetowej viscardi.com.pl.