endermologia
22 lipca 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym jest endermologia?

Współczesna kosmetologia oferuje wiele skutecznych i nieinwazyjnych metod pomagających zadbać o urodę. Jednym z zabiegów cieszących się coraz większym zainteresowaniem klientek gabinetów jest endermologia umożliwiająca modelowanie sylwetki i poprawę wyglądu twarzy. W jaki sposób? Dowiedz się, na czym polega procedura, jakie daje efekty i dla kogo jest przeznaczona.

Endermologia – moc podciśnienia

Endermologia to zabieg wykorzystujący moc podciśnienia. Specjalnie skonstruowane, niewielkie urządzenie wykorzystywane jest do wykonania masażu, który oddziałuje na tkankę łączną i skórę. Moc działania urządzenia podciśnieniowego dobierana jest indywidualnie zgodnie z doznaniami pacjenta. Procedurę można przeprowadzać na powierzchni całego ciała (z wyjątkiem piersi) i na twarzy. W przypadku tych pierwszych pacjent musi włożyć specjalny kostium – kombinezon, który wpływa na komfort i bezpieczeństwo masażu.

Chroni on przede wszystkim przed zaciąganiem włosków i innymi mikrourazami, które mógłby spowodować pracujący pod ciśnieniem aparat. Zapewnia też higienę i intymność, a specjaliście ułatwia przeprowadzenie zabiegu poprzez lepszy „poślizg” urządzenia po powierzchni ciała. Pod kombinezon zwykle zakłada się wyłącznie bieliznę jednorazową – wyjaśnia przedstawicielka salonu Uroda Grochowska w Warszawie.

Jak działa endermologia?

Zabieg ma bardzo szerokie działanie i można go przeprowadzać na wszystkich partiach ciała. Masaż podciśnieniowy wpływa na zwiększenie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych. To dlatego ma zbawienny wpływ zarówno na skórę, jak i sylwetkę. Pomaga pozbyć się uporczywych złogów tłuszczu, cellulitu oraz toksyn, modeluje sylwetkę i poprawia owal twarzy. Endermologia działa też profilaktycznie, zapobiegając odkładaniu się tłuszczu czy powstawaniu „pomarańczowej skórki”. Uczestniczy również w odnowie biologicznej i poprawia samopoczucie, ponieważ zwiększa krążenie krwi
i dotlenia skórę. W efekcie staje się ona jędrniejsza, bardziej elastyczna i młodsza. Procedura umożliwia też zlikwidowanie niewielkich zmarszczek czy odmłodzenie wyglądu szyi i dekoltu. Ma ponadto działanie zdrowotne. Poprzez przyspieszenie obiegu krwi i limfy pomaga walczyć z obrzękami. Może mieć również swój udział w walce z bólami mięśni, kości i stawów, a nawet uszkodzeń więzadeł i ścięgien.

Endermologia – czy warto?

Jeśli masz problem z uporczywą tkanką tłuszczową, której nie da się zlikwidować ćwiczeniami czy dietą lub nie możesz pozbyć się cellulitu, endermologia jest dla Ciebie. W tym obszarze ta procedura jest najskuteczniejsza. Jest jednak również świetna w nieinwazyjnym odmładzaniu i ujędrnianiu skóry całego ciała i twarzy. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi wykonywane w seriach zgodnie z zaleceniami kosmetologa. Pojedynczy trwa ok. 30 min. Czy warto? Zdecydujesz sama. Jednak szerokie działanie, powszechna dostępność i mała inwazyjność procedury sprawiają, że jest ona godna polecenia.