Czym charakteryzuje sie masaz Mauri
5 stycznia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym charakteryzuje się masaż Mauri?

Obecnie na rynku powszechnie dostępne są różne rodzaje masaży relaksacyjnych. Ich zadaniem jest wprowadzenia ciała i umysłu w głęboki relaks, ale też usunięcie wszelkich problemów i wyciszenie ciała. Jednym z masaży relaksacyjnych, który cieszy się coraz większą popularnością, jest masaż Mauri. Na czym polega masaż Mauri? W jaki sposób się go przeprowadza? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.

Jak wygląda masaż Mauri?

Masaż Mauri jest oparty na technikach stosowanych w starożytnej Polinezji i jest określany, jako masaż uzdrawiający.  Masaż Mauri  polega na masażu całego ciała, który poprzez poruszenie limfy pozwala oczyścić organizm z toksyn, a dodatkowo wprowadza ciało w głęboki relaks. Co ciekawe, podczas wykonywania masażu Mauri można też skutecznie zlikwidować wszelkie dolegliwości bólowe ze strony układu kostnego.

Masaż Mauri jest wykonywany przez specjalistę, który z najwyższym skupieniem i dokładnością masuje i rozciera ciało w rytm relaksującej muzyki. Dzięki temu można też pozbyć się stresu, lęków oraz łagodnych stanów depresyjnych. Ponadto możliwe jest też odzyskanie energii życiowej i zwiększenie świadomości własnego ciała.

Masaż Mauri poprzez odpowiednie pocieranie ciała pozwala usunąć blokady energetyczne i emocjonalne, co wiąże się z przywróceniem harmonii psychofizycznej i radości z życia. Jednym z miejsc, gdzie można wykonać relaksujący masaż Mauri, jest studio masażu Body & Mind by Hanka Kraszczyńska.

Jakie są korzyści z masażu Mauri dla ciała i umysłu?

Masaż Mauri jest masażem relaksacyjnym, który polega na dociskaniu i pocieraniu spiętych miejsc na ciele. To z kolei poprawia krążenie krwi, dotlenia cały organizm i usuwa toksyny z organizmu. Co więcej, masowanie ciała zapobiega też powstawaniu żylaków i obrzęków skórnych. Masaż Mauri ujędrnia skórę i zwiększa jej sprężystość, dzięki czemu można sprawnie zwalczyć cellulit i odmłodzić skórę.

Dużą zaletą masażu Mauri jest też poprawa napięcia i elastyczności mięśni, co sprawia, że ciało może szybciej się regenerować po wysiłku fizycznym. Ponadto masaż Mauri korzystnie wpływa też na układ nerwowy, dzięki czemu można wprowadzić cały organizm w stan głębokiego relaksu i pozbyć się napięć w ciele.

Warto dodać, że masaż Mauri wpływa też na poprawę samopoczucia oraz ułatwia zasypianie. Dodatkowo znacznie obniża poziom stresu i przywraca pozytywną energię. Dzięki temu dana osoba zyskuje dużo chęci do działania i zostaje jej przywrócony naturalny przepływ energii życiowej.