wczasy-dla-seniora
22 maja 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym charakteryzują się pobyty wczasowe lecznicze dla seniorów?

Starsze osoby nierzadko muszą zmagać się z wieloma chorobami, dolegliwościami bólowymi, brakiem energii i złym samopoczuciem. Idealnym rozwiązaniem, które może temu zapobiec jest pobyt na wczasach leczniczych oferujących mnóstwo ćwiczeń i zabiegów pomocnych w pozbyciu się bólu, odzyskaniu dobrej kondycji fizycznej  oraz psychicznej,  poprawy stanu zdrowia i sił witalnych.

Regeneracja zdrowia

Zdrowotny pobyt wczasowy dla seniora to czas, w którym starsze osoby mogą zregenerować swoje zdrowie i poprawić kondycję oraz samopoczucie. Ogromną rolę odgrywają tu liczne zabiegi i ćwiczenia uwzględniające ich indywidualne potrzeby i preferencje. Nie bez znaczenia jest również prawidłowo dobrana, bogata w cenne składniki dieta – informuje nasz rozmówca reprezentujący Uzdrowisko Świeradów.

Osoby starsze często zmagają się z wieloma dolegliwościami bólowymi wynikającymi między innymi z chorób kręgosłupa, stawów, reumatyzmu, stanów po urazach czy kontuzjach, a także następstw po udarach. Nie należy do rzadkości również depresja czy przewlekłe zmęczenie. We wszystkich tych przypadkach pobyt w uzdrowisku jest nieoceniony, a jego efekty potrafią być zaskakująco pozytywne. Oprócz indywidualnie dobranych zabiegów, obejmujących między innymi rehabilitację i fizykoterapię, seniorzy mogą korzystać z basenu, jacuzzi, sauny oraz zabiegów SPA. Ponadto, mają możliwość korzystania z pozytywnych właściwości leczniczych wód mineralnych oraz brać udział w codziennej gimnastyce, grupowej lub indywidualnej, ułożonej i prowadzonej przez profesjonalistów. Wśród innych zabiegów leczniczych można wyróżnić między innymi inhalacje, różnego rodzaju masaże, kąpiele – na przykład borowinowe, czy też naświetlanie specjalnymi lampami. Jak możemy zauważyć, ze względu na mnogość możliwości, dobranie odpowiednich zabiegów leczących poszczególne dolegliwości i poprawiających ogólne samopoczucie nie stanowi żadnego problemu.

Walory turystyczne

Oprócz zabiegów leczniczych, nie należy zapominać o pozytywnym wpływie kontaktu z naturą. Wczasy zdrowotne odbywają się w uzdrowiskach i miejscach położonych w pięknych okolicznościach przyrody, a co za tym idzie zapewniają możliwość obcowania z naturą. Cisza, spokój, czyste powietrze i uspokajające działanie przyrody niewątpliwie przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia i psychiki. Atrakcyjne wycieczki, zwiedzanie interesujących miejsc, spacery po szlakach turystycznych, a także przejażdżki rowerowe sprawiają, że wczasy lecznicze dla seniorów to również ciekawe przeżycie, poprawa kondycji fizycznej, możliwość intensywnego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy oraz zainteresowań.

Nowe znajomości

Warto wspomnieć, iż pobyt w uzdrowisku sprzyja zawieraniom nowych znajomości i kontaktom towarzyskim, co ma niezwykle pozytywny wpływ na poprawę nastroju i stanu zdrowia. Należy podkreślić, iż stanowi to ważny aspekt szczególnie w przypadku osób starszych, które nie mają możliwości tak częstych kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, jak w przeszłości, a częste w takich przypadkach uczucie osamotnienia w negatywny sposób może odbijać się na ich zdrowiu.