Spalacze tłuszczu
19 grudnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy spalacze tłuszczu są skuteczne?

Żyjemy w czasach, gdzie szybkie tempo życia i pośpiech nie sprzyjają redukcji masy ciała, a nieustanny stres i brak czasu na odpoczynek mogą dodatkowo utrudniać odchudzanie. Dlatego też warto też znaleźć odpowiednie środki, które wspomogą proces utraty tłuszczu. Pomocne mogą okazać się spalacze tłuszczu. Kiedy są one skuteczne? Jakie substancje powinny się znaleźć w spalaczach tłuszczu?

O czym należy pamiętać podczas suplementacji spalaczy tłuszczu?

Spalacze tłuszczu są to mieszanki naturalnych substancji, które poprzez pobudzenie metabolizmu, stymulują redukcję tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać o tym, że ich skuteczność zależy od pewnych czynników. Niezwykle ważne jest, aby suplementy spalające tłuszcz łączyć z odpowiednio zbilansowaną dietą i treningami.

Co więcej, spalacze tłuszczu nie dają też przyzwolenia na spożywanie niezdrowych, przetworzonych produktów i nie zastąpią deficytu kalorycznego. Należy je stosować, jako dodatkowe wsparcie, które w połączeniu z dietą i treningiem da zadowalające efekty.

Suplementy spalające tłuszcz doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które pomimo stosowania się do zaleceń zdrowego odżywiania i prowadzenia aktywności fizycznej, mają trudności z redukcją wagi. Wówczas spalacze tłuszczu pozwolą uzyskać dodatkowy wydatek energetyczny, co będzie skutkować spaleniem większej ilości kalorii i utratą zbędnego tłuszczu. Jedną z firm, która zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości spalaczy tłuszczu, jest firma WXN Labs.

Jakie substancje powinny się znajdować w spalaczach tłuszczu?

Spalacze tłuszczu można podzielić na kilka grup. Jedną z nich są spalacze termogeniczne, których zadaniem jest podniesienie temperatury ciała i pobudzenie organizmu do redukcji tkanki tłuszczowej. W spalaczach termogenicznych najczęściej występującym składnikiem jest kofeina. Często można w nich też znaleźć piperynę. Pochodzi ona z pieprzu czarnego i silnie wzmaga proces termogenezy.

Podobne działanie wykazuje silny spalacz tłuszczu– johimbina. Jest ona zalicza do najlepszych reduktorów tłuszczu, gdyż pomaga usunąć tkankę tłuszczową nawet z najbardziej uciążliwych miejsc. Dodatkowo pozytywnie wpływa na samopoczucie i na układ nerwowy.

Kolejnym rodzajem są spalacze lipolityczne. Ich działanie polega na rozkładzie tkanki tłuszczowej na mniejsze części, które następnie mogą zostać wykorzystane w procesach energetycznych podczas wysiłku fizycznego. W tego rodzaju suplementach często można znaleźć L-Karnitynę, która ułatwia transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie zostają one spalone.