5 lutego 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy problemy z prostatą mają wpływ na życie seksualne?

Mężczyźni często zastanawiają się, czy problemy z prostatą mają wpływ na życie seksualne. Tymczasem, schorzenia prostaty, czyli gruczołu krokowego są powiązane z różnymi dolegliwościami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie. Z tego względu nie wolno bagatelizować zaobserwowanych problemów. W takiej sytuacji należy skorzystać z profesjonalnej pomocy. Warto sprawdzić, czy problemy z prostatą mają wpływ na życie seksualne.

Czy problemy z prostatą wpływają na życie seksualne?

Przez prostatę, która znajduje się pod pęcherzem moczowym, przechodzi cewka. Z tego względu problemy z prostatą mogą być źródłem schorzeń układu moczowego. Wielu mężczyzn z różnych przyczyn lekceważy niepokojące objawy. Jednak takie podejście skutkuje nasileniem się nieprzyjemnych symptomów. Wśród nich specjaliści wyróżniają m.in. problemy dotyczące życia seksualnego. W zależności od schorzenia można doświadczyć, chociażby osłabionego popędu seksualnego. Aby uniknąć uciążliwych dolegliwości, należy udać się do doświadczonego specjalisty, np. urologa w Bielsko-Białej.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przyczyną problemów z osiąganiem erekcji może być przerost prostaty. Schorzenie objawia się bólem i pieczeniem podczas oddawania moczu. Nietrzymanie moczu wpływa na aktywność seksualną. Warto również zauważyć, że pewne leki łagodzące nieprzyjemne objawy przerostu prostaty mogą powodować zaburzenia erekcji czy spadek libido. Przed rozpoczęciem leczenia ekspert powinien poinformować pacjenta o skutkach ubocznych terapii.

Problemy z prostatą a aktywność seksualna

Na aktywność seksualną wpływa również zapalenie prostaty spowodowane zakażeniem bakteryjnym. W tym przypadku pacjenci często doświadczają bólu podczas wytrysku, a także bólu jąder bądź pachwin. Zapalenie gruczołu krokowego jest również związane z ryzykiem przedwczesnej ejakulacji. Co ważne, przyczyny obniżonego libido można doszukiwać się w psychice. Pacjenci są często rozdrażnieni. Problemem jest również wstyd związany ze zmienioną barwą ejakulatu wydobywającego się w czasie erekcji.

Jeżeli zostaną dostrzeżone jakiekolwiek niepokojące zmiany, należy skorzystać z profesjonalnej pomocy, np. specjalisty urologa dr. Rafała Boguckiego z Bielsko-Białej. Ekspert zdiagnozuje problem i wprowadzi odpowiednią terapię. Dzięki temu pacjent nie będzie się więcej zmagać z bolesnymi objawami i odzyska satysfakcję ze swojego życia seksualnego. Jednak w tym celu potrzeba szybkiej reakcji na zaobserwowane zmiany. Nieleczone schorzenia prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych.