nanopowłoki antywirusowe w walce z COVID-19
2 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy powłoki antywirusowe skutecznie chronią przed Covid-19?

Potrzeba skutecznej ochrony w dobie walki z COVID-19 stała się jedną z bardziej priorytetowych. Na szczęście do tej batalii została użyta innowacyjna nanotechnologia antywirusowa. Powłoki anty COVID-19 skutecznie zabezpieczają i zwalczają wirusy oraz uniemożliwiają rozprzestrzenianie się zarazków. Chcesz wiedzieć, czy tak jest rzeczywiście? Przeczytaj!

Jak działają powłoki antybakteryjne w nanotechnologii Q-dot?

Nanopowłoki to bardzo cienkie warstwy materiału o grubości nieprzekraczającej 100 nanometrów i regularnej strukturze na poziomie molekularnym. Niewidoczne dla oka nanopowłoki charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami fizykochemicznymi i mechanicznymi. Innowacyjna nanotechnologia Quantum Dot (kropki kwantowej) charakteryzuje się kontrolowaną grubością materiału w granicach od 5 do 8 nanometrów. Ma doskonałą wydajność fizykochemiczną i charakteryzuje się porowatością sięgającą 80%. Dzięki temu zapewnia niezawodną skuteczność w ochronie przed bakteriami, wirusami, pleśniami oraz innymi zanieczyszczeniami. Technologia Q-dot zapewnia aż 99,9% skuteczności działania. Poprzez usunięcie z siatki powłoki atomów tlenu zwiększa się ilość przestrzeni, co pozwala na większą efektywność fotokatalizy, procesu polegającego na rozkładzie substancji za pomocą światła, bez konieczności aktywowania widmem UV.

Skuteczne zwalczenie koronawirusów, bakterii i innych drobnoustrojów

Aplikacja powłok antywirusowych oraz stosowanie podstawowych metod dezynfekcji i środków ostrożności zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem niebezpiecznych wirusów SARS-CoV-2. Nanopowłoki wykazują aktywność mikrobiologiczną nie tylko na wirusy koronowe, ale także wirusy otoczkowe oraz na bakterie. Na szczególną uwagę zasługuje powłoka fotokatalityczna Tytan Coat Bacto-Vir Shield opracowana przez specjalistów technologii nanopowłok Hard Chris z Ignatek koło Kleosina. Przeznaczona jest ona do zabezpieczania powierzchni i przedmiotów bez konieczności ich nieustannego dezynfekowania. Preparat zawiera w swoim składzie dwutlenek tytanu, który wzmocniony działaniem jonów srebra ma zdolność do absorbowania światła. Pochłonięta energia promieniowania wykorzystana zostaje do uwolnienia elektronów oraz wytworzenia dziur elektronowych. Łączą się one z cząsteczkami tlenu lub wody i wytwarzają reaktywne formy związków o silnie utleniających właściwościach i zdolnościach do zabijania i rozkładu drobnoustrojów. W walce z pandemią COVID-19 oddają nieocenione usługi, podnosząc bezpieczeństwo wszędzie tak, gdzie istnieje zagrożenie obecnością wirusa.