zmniejszenie pochwy laseroterapia zabiegi
6 lutego 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy pochwę można zmniejszyć?

Rozluźnienie mięśni pochwy i poszerzenie jej przedsionka może stanowić utrudnienie w czerpaniu satysfakcji z życia intymnego oraz wiązać się z uciążliwymi problemami zdrowotnymi. Nie jest to jednak dolegliwość nieodwracalna. Osłabione i rozciągnięte struktury dna miednicy oraz wiotkie tkanki pochwy można przywrócić do naturalnego, jędrnego i elastycznego stanu korzystając z różnorodnych metod oferowanych przed medycynę. Dziś opowiemy o trzech z nich – ćwiczeniach mięśni Kegla, laserowym ujędrnianiu pochwy oraz niciach liftingujących.

Obkurczanie mięśni pochwy w domu?

Jedną z bezpiecznych metod, którą można wykorzystać w domu, jest ćwiczenie mięśni Kegla. Regularnie naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy wzmacnia i uelastycznia ich strukturę. Jednocześnie poprawia funkcjonowanie wszystkich innych narządów, które są nimi otoczone, a więc cewkę moczową, odbytnicę, ujście pęcherza moczowego, a także okolicę narządów rozrodczych, które wypełniają. Codzienne wykonywanie ćwiczeń przez kilka minut może znacząco podnieść jakość sprawności seksualnej. Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, metoda wykorzystywana jest także w leczeniu i profilaktyce wysiłkowego nietrzymania moczu. A co jeśli samodzielnie wykonywane ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanego efektu? Rynek oferuje bezinwazyjne oraz inwazyjne metody pozwalające zmniejszyć pochwę i odzyskać komfort. Jedną z nich jest laseroterapia.

Laserowe przywrócenie jędrności i naturalnej objętości pochwy

Wykorzystanie wiązki lasera do ujędrnienia pochwy i zmniejszenia jej przedsionka to bezpieczna i bezbolesna metoda, która dzięki szybkim efektom zyskuje coraz większą popularność. Laserowe ujędrnianie warg sromowych przywraca właściwie nawilżenie i jędrność pochwie, a także jej naturalną objętość i elastyczność. W pełni bezinwazyjna technika polega na kontrolowanym podgrzaniu tkanek warg sromowych i przedsionka pochwy, czego efektem jest stymulacja do produkcji i przebudowy kolagenu. Powoduje to niemal natychmiastowe obkurczenie tkanek. Efektem zabiegu jest nie tylko odmłodzenie miejsc intymnych, ale też uwrażliwienie tkanek, co zwiększa intensywność doznać i satysfakcję seksualną.

Poprawa funkcjonowania i wyglądu pochwy, czyli nici liftingujące

Lifting pochwy polega na wprowadzeniu jednej lub dwóch nici w okolicy krocza przez około 4 niewielkie i płytkie nacięcia skóry. To zabieg mało inwazyjny, którego efektem jest zmniejszenie pochwy zapewniające większy komfort fizyczny i psychiczny. Okres rekonwalescencji w przypadku tej metody jest jednak dłuższy niż po laseroterapii.